Російських інженерів-атомників заарештовано за використання суперкомп’ютера для майнінгу біткоїнів

БіткоїниБіткоїни

Кілька інженерів, котрі працюють у Всеросійському дослідницькому інституті експериментальної фізики, були заарештовані за спробу використання найпотужнішого суперкомп’ютера країни для таємного майнінгу біткоїнів.

Читайте також: «Британські банки «відмивали» російські гроші»

«Їхні дії були вчасно припинені», — заявила 9 лютого прес-секретар Федерального ядерного центру в Сарові Татьяна Залєсская, додавши, що проти усіх винних було порушено кримінальні справи. Вона, однак, не сказала, скільки працівників дослідницького центру було заарештовано.

Затримані інженери працювали у закритому місті, розташованому приблизно в 500 км на схід від Москви, де від 1946 року проводяться дослідження ядерної зброї. Місто раніше не позначалося на совєтських мапах. Там була створена перша в СССР ядерна бомба. Саров, який оточений парканами з колючого дроту та охороняється російськими військовими, все ще є закритим, і для його відвідин треба мати спеціальні дозволи.

На ядерному об’єкті працюють до 20 000 осіб. Там також є 1-петафлопний суперкомп’ютер, здатний виконувати близько 1000 трильйонів обчислень у секунду. Вперше він був запущений у 2011 році, і нині є 12-м за потужністю у світі.

Cуперкомп’ютер

Cуперкомп’ютер

Читайте також: «Валюта Міжмор’я»

Через проблеми безпеки жоден з комп’ютерів інституту не має бути підключеним до Інтернету. Російські інформаційні служби повідомили, що обвинувачені інженери намагалися підключити суперкомп’ютер до Інтернету для майнінгу криптовалюти. Їхні дії відразу ж виявив відділ безпеки ядерного центру та повідомив ФСБ.

«Була несанкціонована спроба використовувати комп’ютерні засоби для приватних цілей, включаючи так званий майнінг, — говориться в заяві ядерного центру. — Наскільки нам відомо, проти них було порушено кримінальну справу».

«Подібні спроби нещодавно були зареєстровані в низці великих компаній зі значними обчислювальними потужностями, а на наших підприємствах усі вони будуть негайно припинені. Це технічно безнадійне та кримінальне правопорушення», — зазначається в повідомленні.

Це не перший раз, коли промислові об’єкти в Росії використовуються для майнінгу криптовалюти. Російські законодавці перейшли до регулювання цифрового валютного ринку, який зростає, але залишається нестабільним.

Майнінг

Майнінг

Читайте також: «Чого слід очікувати Греції після виходу із зони євро?»

Як повідомляють ЗМІ, минулого місяця російський бізнесмен Алєксєй Колесник купив дві електростанції для майнінгу криптовалюти. У грудні 2017 року російський трубопровідний гігант «Транснефть» виявив, що його комп’ютерні системи були заражені криптоінформаційним шкідливим програмним забезпеченням для прихованого майнінгу Monero.

Be the first to comment on "Російських інженерів-атомників заарештовано за використання суперкомп’ютера для майнінгу біткоїнів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**