Російський шпигунський корабель виявлено біля узбережжя Великої Британії

«Янтарь»«Янтарь»

Російський корабель «Янтарь» було виявлено біля узбережжя Великої Британії. Британці направили у цей район есмінець «HMS Diamond» та гелікоптер, які отримали наказ стежити за діяльністю російського судна, — повідомляє «The Independent».

Читайте також: «Росія заважає польотам американських дронів у Сирії»

«Ми не вагаючись захищатимемо наші територіальні води, і не будемо терпіти будь-яких форм агресії», — заявив міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон.

«Британія ніколи не дозволить себе залякати, якщо йдеться про захист нашої країни, наших громадян або наших національних інтересів», — додав він.

«Янтарь» — це судно ВМФ РФ, оснащене найсучаснішими глибоководними підводними апаратами, які дозволяють вести розвідувальну діяльність та робити знімки підводних об’єктів на великих глибинах (включаючи стратегічну інфраструктуру, таку як волоконно-оптичні кабелі, розташовані на морському дні).

«The Independent»

«The Independent»

Читайте також: «Країна-союзниця Росії оголосила про гуманітарну кризу»

Командир «HMS Diamond» Бен Кіт сказав, що екіпаж есмінця «пишається тим, що бере участь у захисті інтересів Великої Британії, спостерігаючи за операціями корабля «Янтарь».

Кіт назвав це «рутинною діяльністю» для британського військового флоту.

Американське видання «Newsweek» відзначає зростання активності російських кораблів біля берегів Великої Британії. Якщо у 2010 році Королівський флот вступив у контакт тільки з одним судном з Росії, то в 2017 році таких контактів було вже 33.

«HMS Diamond»

«HMS Diamond»

Читайте також: «Росія розміщує в Калінінградській області ракети «Іскандер»

Зростання активності російських кораблів біля берегів Великої Британії частково пов’язане з участю Росії в конфлікті у Сирії (російські кораблі перетинають Ла-Манш на шляху до Середземного моря).

Be the first to comment on "Російський шпигунський корабель виявлено біля узбережжя Великої Британії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**