Російський «Союз МС-10» зазнав аварії при старті

Старт «Союз МС-10»Старт «Союз МС-10»

Такої аварії в історії російської космонавтики ще не було. Метою місії «Союзу» MS-10 було долетіти до Міжнародної космічної станції.

Читайте також: «Майбутні астронавти споживатимуть їжу з власних відходів організму»

На борту корабля було два астронавта — американський Нік Хейг та російський Алєксєй Овчінін.

Російські ЗМІ повідомляють, що аварія трапилася під час старту. На 121 секунді після старту з Байконура в четвер, 11 жовтня, спусковий апарат аварійно відокремився від корабля «Союз МС-10» та по балістичної траєкторії повернувся на Землю. Рішення про аварійну посадку було прийнято через кілька хвилин після старту. Увесь політ мав тривати біля шести годин.

За даними NASA, астронавти вижили, і до них вирушили рятувальні гелікоптери.

Ракета «Союз» триступенева. Перша ступінь — ці чотири бічних прискорювача, які зазвичай відпрацювавши, віялом відлітають від ракети. На цей раз одна з них не відокремилася. Скоріш за все не спрацював піропатрон, який відриває прискорювач від корпусу другого ступеня. Він став всією масою бити в корпус другого ступеня. Ракета втратила стабілізацію і автоматика вимкнула двигуни.

Падіння спускового апарата

Падіння спускового апарата

Читайте також: «До Землі наближається незвичний астероїд»

Потім корабель «Союз МС-10» просто відірвався від ракети і почав падати не Землю. Спусковий апарат, в якому знаходиться екіпаж, такої форми, що сам по собі розгортається під час приземлення днищем. На висоті біля 10 км спрацьовує витяжний парашут, на висоті 5 км розкривається основний парашут.

Пошукові загони шукають залишки другого прискорювача, який міг вибухнути в момент зіткнення із землею, оскільки був повний палива.

Польоти наступних космічних пілотованих кораблів до МКС будуть припинені до з’ясування всіх причин аварії та отримання гарантій, що така ситуація не повториться.

Читайте також: «У космосі побудують готель для багатих туристів»

Для Ніка Хейга це була перша космічна місія. Овчінін провів на МКС шість місяців у 2016 році.

Рятувальний гелікоптер

Рятувальний гелікоптер

Be the first to comment on "Російський «Союз МС-10» зазнав аварії при старті"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**