Російський Сибір не зможе себе захистити від Китаю

Китайські солдатиКитайські солдати

Нарощуючи м’язи на західному кордоні, Москва не займається своїми збройними силами на сході країни.

Читайте також: «Росія в Мінську поставила Україні ультиматум»

Москва часто демонструє свою силу «ворожому Заходу», проводячи на своїх західних кордонах великі маневри із застосуванням новинок російської оборонної промисловості. Це свідчить про те, що весь її військовий потенціал зосереджений лише на заході та півдні країни.

Наприкінці червня в російському журналі «Військово-промисловий кур’єр» (співпрацює з російськими військовими корпораціями) було опубліковано аналіз, який показує, що військові частини в Центральному військовому окрузі значно гірше оснащені, ніж в Західному та Південному (до якого належить також окупований Крим). Для порівняння, російська армія на заході та півдні країни має в своєму розпорядженні понад 500 бойових винищувачів, а в центрі лише біля 100. Аналогічна диспропорція також спостерігається і в сухопутних військах.

Автором публікації є голова Московського інституту політичного та військового аналізу Алєксандр Храмчишін. Недбалий підхід влади до Центрального військового округу (за площею дорівнює Австралії) він пояснює величезною кількістю незаселених земель на північ від регіону і наявність союзника у вигляді Казахстану на півдні. Він вказує на те, що ситуація в Східному військовому окрузі в плані озброєння і військової техніки ще гірша.

«Східний регіон нагадує «музей антикваріату», про який в Західному військовому окрузі вже ніхто не пам’ятає», — пише аналітик. Дотепер російська армія використовує там бронетранспортери БМП-1, виробництво яких завершилося в 1983 році. Місцеві військові підрозділи досі мають на озброєнні совєтські протитанкові системи 9К113 «Конкурс», які випускались майже півстоліття тому.

БМП-1

БМП-1

«Новітня зброя туди майже не надходить, а якщо що-небудь і з’являється, то абсолютно випадково, — пише Храмчишін. Він впевнений, що головною загрозою для Росії на Сході є Китай. — Тільки наївні можуть говорити про російсько-китайське стратегічне партнерство. Пекін потребує природних ресурсів і території. Кордон буде перейдено якщо Росія ослабне, а в Китаї виникне серйозна криза, котра вимагатиме зовнішньої експансії».

Читайте також: «Stratfor: Росія відвертається від Заходу і створює мережу альянсів»

Сценарій переходу російського кордону Китайською народно-визвольною армією в 2016 році представив відомий режисер Нікіта Міхалков на державному телеканалі «Росія 24». У кількахвилинному фільмі було показано план, згідно з яким в разі вторгнення протягом всього декількох Китай поверне собі захоплені Російською імперією райони старої Маньчжурії. Через кілька тижнів китайці дійдуть до європейської частини Росії, яка вимушена буде капітулювати. Китайські солдати не наштовхнуться на опір, оскільки Далекосхідний федеральний округ, хоча і найбільший (36%), в той же час є найменш заселеним регіоном Росії. Там проживає лише біля 6 мільйонів людей. На одного мешканця Далекого Сходу Росії припадає 1 кв. км. Для порівняння, в сусідній набагато меншій китайській провінції Хейлунцзян мешкає понад 38 мільйонів осіб.

«Кордон з Китаєм перевищує 4000 кілометрів, ніхто не планує розташовувати вздовж нього військо. На сході країни ми не бачимо загрози, тільки певні ризики, але це не те ж саме», — каже професор Алєксєй Подбєрьозкін, російський політолог, тісно пов’язаний з російською оборонною промисловістю.

9К113 «Конкурс»

9К113 «Конкурс»

Портал Міністерства оборони Росії повідомляє, що понад 50 тис. солдатів у військових частинах на сході країни в неділю вітали свою футбольну команду, яка виграла у іспанців. У свою чергу, в Західному військовому окрузі тривали інтенсивні навчання. Російський військово-морський флот брав участь у маневрах на Балтійському морі, а в Калінінграді відбулися навчання за участю понад 200 снайперів.

Читайте також: «Російська активістка: Керченський міст скоро розвалиться»

«Ніхто в Росії не приховує, що країни НАТО вважаються головною загрозою. Справа в тому, що ми знаходимося в стані нової холодної війни, — каже Алєксандр Гольц, відомий російський військовий аналітик і журналіст. — Якщо раніше межа цієї війни проходила через Німеччину, то сьогодні на ній знаходиться Польща і країни Балтії».

Be the first to comment on "Російський Сибір не зможе себе захистити від Китаю"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**