Російський посол застерігає Фінляндію від вступу до НАТО

Гібридна війна ПутінаГібридна війна Путіна

«Членство Фінляндії в НАТО автоматично спровокує реакцію з боку Росії; Я вірю в мудрість фінів та їхніх політичних лідерів», — сказав в інтерв’ю для фінського видання Ilta-Sanomat новий російський посол у Гельсінкі Павєл Кузнєцов.

Читайте також: «Вперше за 25 років в Естонії збільшилося населення»

«Кожна країна має суверенне право визначати свою національну безпеку та національну оборону. Однак, я думаю, що цілком зрозуміло, що наближення військової інфраструктури НАТО до наших кордонів змусить нас вжити належних заходів. Можливо, хтось цього потребує, але не народ Фінляндії та Росії», — заявив Кузнєцов.

Посол не уточнив, якими саме будуть відповідні заходи, які застосовуватиме Росія. Кузнєцов зазначив, що членство Фінляндії в НАТО нібито не має значної підтримки в опитуваннях. «Усі опитування громадської думки показують, що більшість фінського народу вважає, що попередня політика Фінляндії не вступати у військові союзи є не тільки найкращим способом захисту національних інтересів, але й є важливим стабілізаційним чинником у регіоні Балтійського моря. Моя точка зору така сама», — заявив російський дипломат.

Необхідно зазначити, що у часи СССР Москва фактично перетворила Фінляндію на свого сателіта, оскільки та не була членом НАТО. Натомість член НАТО Туреччина, яка теж мала спільний кордон з Совєтським Союзом, завжди мала змогу проводити незалежну політику.

Саулі Нійністьо

Саулі Нійністьо

Посол РФ додав, що вірить у мудрість фінів та їхніх політичних лідерів. Кузнєцов також прокоментував причину страху перед Росією. «Я відкрито скажу, що це здається образливим і гірким, коли нещодавно лунало запитання, чи повинні сусіди боятися Росії. Усі розумні люди розуміють, що це дурниця», — сказав він. На його думку, не всі західні країни приймають появу збалансованого багатоцентричного світового порядку та гальмують цей процес. Це також пов’язане з «русофобською істерією». Вказуючи на дії США і посилаючись на санкції, запроваджені проти Росії, він заявив, що «російський народ був терплячим і що в історії Росії були більш важкі часи». «Я переконаний, що чинні санкції не можуть тривати нескінченно», — сказав він.

Читайте також: «У Фінляндії допомога мігрантам вважатиметься злочином»

Ilta-Sanomat запитала посла про діяльність Центру протидії гібридним загрозам у Гельсінкі, який було офіційно відкрито 2 жовтня. Російський дипломат відповів, що треба почекати на його практичні дії. За словами Кузнєцова, Росія здійснюватиме моніторинг, наскільки Центр буде підпорядкований НАТО.

На початку тижня в офіційному відкритті Центру взяв участь Президент Фінляндії Саулі Нійністьо та Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, а також голова дипломатії ЄС Федеріка Могеріні.

Центр був створений у Гельсінкі в квітні. Першими до порозуміння в цій справі дійшли Сполучені Штати, Велика Британія, Франція, Німеччина, Швеція, Фінляндія, Латвія, Литва та Польща. У липні приєдналися Естонія, Норвегія та Іспанія. Під час семінару, який відбувся на території Центру у вересні глави міністерств закордонних справ Фінляндії і Швеції закликали країни НАТО і ЄС розвивати співпрацю у виявленні гібридних загроз та у сфері кібербезпеки в зоні Балтійського моря.

Гельсінкі

Гельсінкі

Що стосується питань міжнародної безпеки Фінляндії, то Президент Саулі Нійністьо є прихильником політики балансу у відносинах з Росією і США, яку у фінській пресі часто називають «політикою шпагату». Згідно з цією доктриною, з огляду на геополітичне положення країни, безпека Фінляндії базується на чотирьох основних напрямках: національна оборона, інтеграція із Заходом, відносини з Росією та участь в міжнародних організаціях.

Читайте також: «Геополітичний розподіл Європи на Північну та Південну зберігатиметься і надалі»

1 Comment on "Російський посол застерігає Фінляндію від вступу до НАТО"

  1. а шо фіни забули історію шоб вірить козльм з каменем за пазухою

Leave a comment

Your email address will not be published.

**