Російський генерал-полковник став ключовою фігурою у справі малайзійського авіалайнера

«Дельфін»«Дельфін»

Нідерландські слідчі, які досліджують загибель авіалайнеру MH17 «Малайзійські авіалінії» на окупованому Донбасі в 2014 році стверджують, що вони ідентифікували генерал-полковника російських Збройних сил як ключову фігуру в цій справі.

Читайте також: «Війна на Донбасі в міжнародному контексті»

Серед 298 жертв фатальної авіакатастрофи над територією, контрольованою проросійськими сепаратистами були 196 громадян Нідерландів. Загалом потерпілі походили з 17 країн.

У 2015 році нідерландські слідчі дійшли висновку, що літак був знищений російською ракетою «земля-повітря». Москва заперечує, що одна з її ракет могла бути використана для збиття авіалайнера.

Розслідувально-пошукова мережа Bellingcat заявила на своєму веб-сайті, що вона провела спільне розслідування з розвідувальною організацією The Insider, щоб встановити особу «Дельфіна». Це ключова у цій справі фігура, на котру вийшла нідерландська Об’єднана слідча група (JIT), що розслідує збиття малайзійського авіалайнеру.

MH17 збили з «Бука» 53-ї російської бригади

MH17 збили з «Бука» 53-ї російської бригади

Bellingcat заявив на своєму вебсайті, що його розслідування «з високим ступенем ймовірності» ідентифікувало «Дельфіна» як генерал-полковника Ніколая Ткачова — головного інспектора Центрального військового округу Російської Федерації.

Читайте також: «ЗМІ: Американський літак виявив невідомий об’єкт на морському дні»

Bellingcat пояснив, що під час свого дослідження він використовував відкриті джерела, журналістські розслідування та судово-медичний аналіз глосу, щоб ідентифікувати особу на прізвисько «Дельфін».

Bellingcat додав, що Ткачов заперечує своє перебування в Україні у 2014 році.

У вересні 2016 року Об’єднана слідча група опублікувала звернення до двох ключових свідків авіакатастрофи над окупованими територіями Донбасу, а саме до «Дельфіна» та «Оріона». Об’єднана слідча група оприлюднила низку перехоплених телефонних дзвінків між ними, повідомляє Bellingcat.

Міноборони: Україна ніколи не виробляла ракети «Бук»

Міноборони: Україна ніколи не виробляла ракети «Бук»

Читайте також: «Бук», яким збили малайзійський «Боїнг», належить 53-й російській бригаді»

Співробітники Bellingcat додали, що поки невідомо, яку саме роль виконували «Дельфін» та «Оріон» у справі збиття малайзійського авіалайнеру.

Be the first to comment on "Російський генерал-полковник став ключовою фігурою у справі малайзійського авіалайнера"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**