Російське МЗС викликало «на килим» іспанського посла

Жозепа БоррельЖозепа Боррель

Посол Іспанії в Росії Фернандо Вальдеррама Паха був у вівторок викликаний до МЗС у Москві у зв’язку з «недружніми заявами» міністра закордонних справ Іспанії Хосепа Борреля на адресу РФ. Мова йде про інтерв’ю, в якому він назвав Росію «старим ворогом».

Читайте також «ЄС запровадить санкції проти Іспанії та Португалії»

«Російська сторона висловила іспанському дипломату подив і жаль у зв’язку із заявами в.о. міністра закордонних справ у справах ЄС та співробітництва Іспанії Жозепа Борреля щодо Росії під час інтерв’ю газеті «El Periodico» 23 травня поточного року», — зазначило Міністерство закордонних справ Росії. За оцінками російського відомства, ця заява шкодить двостороннім відносинам.

В інтерв’ю «El Periodico» Боррель сказав: «Ми маємо новий світ, який ми не могли собі уявити ще п’ять років тому. Наш союзник (США – Глобал Аналітик) обернувся до нас спиною. Наш старий ворог, Росія, повернувся, щоб сказати, що він знову є загрозою, а Китай став новим суперником.

Іспанія та Португалія

Іспанія та Португалія

Читайте також «В Іспанії півмільйона демонстрантів вимагали незалежності для Каталонії»

Він додав, що «з цієї причини дуже актуально і дуже важливо, щоб європейці об’єднали свої зусилля».

«Тепер ми повинні навчитися працювати з логікою сили, тому що ми живемо в світі сили. Ми не маємо американської охоронної парасольки, під якою ми були, і, як сказав Трамп, ми жили безкоштовно в системі, за яку платили американці. Він у дечому правий. Але ми повинні мати певну міру стратегічної автономії», — сказав Боррель.

У 2004-2007 роках Жозеп Боррель був головою Європейського парламенту. З 2018 року він очолює Міністерство закордонних справ Іспанії.

Вальдемар Скшипчак

Вальдемар Скшипчак

Читайте також «На Іберійському півострові продають цілі села»

4 квітня польський генерал Вальдемар Скшипчак заявив, що в разі «агресії» Росії країни Заходу застосують ядерну зброю і це буде найбільш розумний варіант. Головним ворогом Польщі він впевнено назвав Росію.

 

 

Be the first to comment on "Російське МЗС викликало «на килим» іспанського посла"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**