Російська система супутникової навігації страждає від західних санкцій

ГЛОНАССГЛОНАСС

Це визнала російська компанія «Навігаційно-інформаційні системи» (НІК), яка займається розробкою супутникових навігаторів, котрі працюють в системі позиціонування ГЛОНАСС (російський еквівалент навігації GPS). У коментарі до проекту держбюджету РФ на наступний рік її представники написали, що через західні санкції ГЛОНАСС страждає від браку технологій та компонентів.

Читайте також: «Космічний зонд, запущений в далекий космос 40 років тому функціонує нормально» 

Російські військові нещодавно визнали, що вже біля 40% компонентів, що використовуються в супутниках ГЛОНАСС, надходять з-за кордону. Ця продукція переважно виготовляється у Китаї. Індія також нещодавно приєдналася до виробництва для потреб російської супутникової навігаційної системи.

Як нещодавно з’ясували російські ЗМІ, посилаючись на звіт НІК, останніми днями один із 24 супутників ГЛОНАСС був «підданий позаплановому відновленню». Це, ймовірно, просто означає, що він вийшов з ладу. Однак російська армія не повідомляє, що саме сталося.

Читайте також: «Пентагон: Росія і Китай розробляють можливості атакувати США з космосу» 

Росія потребує 24 діючих супутників, щоби ГЛОНАСС мав глобальне покриття. Наразі працюють 22 супутники, але більше половини з усіх 24 супутників вже перевищили гарантійні терміни. 18 із 24 супутників охоплюють територію самої Росії.

Біля 40% компонентів, що використовуються в супутниках ГЛОНАСС, надходять з-за кордону

Біля 40% компонентів, що використовуються в супутниках ГЛОНАСС, надходять з-за кордону

Be the first to comment on "Російська система супутникової навігації страждає від західних санкцій"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**