Російська православна церква може відмовитися від освячення зброї масового знищення

БлагословенняБлагословення

Російська православна церква може відмовитися від практики благословення зброї масового знищення — повідомив єпископ Сава (Тутунов). Як він пояснив, комітет, що займається церковним правом, визнав, що можна благословляти лише особисту зброю солдатів.

Читайте також: «На церковному фронті російсько-української війни» 

Спеціальна комісія, засідання якої відбулося у п’ятницю, підготувала проект документу, що регулює питання освячення зброї. Як пояснив єпископ Сава, такий документ виявився необхідним, оскільки «з деякими видами зброї православна церква не зустрічалася до ХХ століття, навіть у другій половині».

Комісія визнала, що РПЦ може благословляти солдатів у зв’язку з їх службою, і така практика може включати освячення особистої зброї, оскільки ця зброя пов’язана з особою, яка одержує благословення. Єпископ Сава зазначив, що з цієї причини «не слід освячувати зброю масового знищення і ту, яка не є особистою зброєю».

Якщо немає підходящої зброї для освячення, то доводиться заробляти іншим чином

Якщо немає підходящої зброї для освячення, то доводиться заробляти іншим чином

Читайте також: «Російська церква втрачає Україну» 

Говорячи про це, сановник визнав, що позиція церковного комітету «відхиляється від практики останніх років».

Документ, підготовлений комітетом, на сьогоднішній день є пропозицією, і він буде предметом обговорення та оцінки в єпархіях РПЦ.

Практика благословення різних видів зброї священиками РПЦ досить поширена. Ще в 2008 році Міхаіл Васильєв, московсько-православний священик з храму при штабі ракетних військ стратегічного призначення, заявив, що «доброю традицією» стало освячення міжконтинентальних балістичних ракет перед їх запуском.

Читайте також: «Розкішна єпархія, або що утримує церковних ієрархів в лоні РПЦ» 

У 2016 році єпархія Владивостока повідомила, що їхній священик освятив штурмовий літак Су-25 та іншу військову техніку. Священик Максим Самохвалов пояснив тоді, що прохання про освячення зброї — бомбардувальників, ракет «Тополь» і «Іскандер» або підводних човнів — є досить частими. «У принципі, у молитовнику є такий ритуал, як освячення зброї, в цьому контексті зброя вважається засобом оборони і порятунку», — сказав священик.

Кіріл

Кіріл

Раніше, в 2015 році, ЗМІ повідомили про освячення двох нових бомбардувальників Су-34 в Ростовській області, на півдні Росії.

Be the first to comment on "Російська православна церква може відмовитися від освячення зброї масового знищення"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**