Рига повідомляє про активізацію російської розвідки у кіберпросторі

Посольство РФ у Ризі — шпигунське кублоПосольство РФ у Ризі — шпигунське кубло

Служба національної безпеки Латвії (СНБЛ) заявила у вівторок, що минулого року російські спецслужби та контррозвідка діяли, в основному, в інформаційному просторі. Таким чином збільшилася активність російських спецслужб у кіберпросторі.

Читайте також: «Латвія просить НАТО залишити війська в країні для стримування РФ»

«Ці служби працюють і під прикриттям дипломатичних установ, і з російської території. Розвідка РФ цікавиться різними питаннями. Серед пріоритетних тем — політика безпеки, обороноздатність і військова галузь. Особлива увага приділяється питанням членства в НАТО Латвії. Великий інтерес для розвідки становлять передвиборні процеси», — говориться в доповіді про діяльність СНБЛ у 2017 році.

У документі також підкреслюється, що Росія виділяє значні ресурси для управління системами зв’язку.

«Спецслужби можуть перехоплювати телефонні дзвінки і потоки даних, якщо один з абонентів перебуває в Росії, або навіть якщо обидва абонента знаходяться не в Росії, але маршрутизація відбувається через російську інфраструктуру», — наголошується в доповіді.

Мапа Латвії

Мапа Латвії

Читайте також: «Латвія закликає своїх громадян не боятися російських військових навчань»

«У 2017 році російська активність, в основному, спостерігалася в інформаційному просторі, зокрема це була робота з агентами впливу, в тому числі з так званими співвітчизниками; застосовувалися економічні важелі; відбулося підвищення активності спецслужб у віртуальному просторі», — йдеться в документі.

СНБЛ також звертає увагу на створені та контрольовані Росією псевдоакадемічі та експертні організації, такі, як «Російська асоціація прибалтійських досліджень» і «Калінінградський форпост».

Читайте також: «Латвія показує Україні приклад того, як треба захищати державну мову»

«Позитивний момент полягає  в тому, що на Заході, в тому числі і в Латвії, суспільство вчиться розпізнавати й критично оцінювати російську пропаганду та засоби, які використовуються проросійськими організаціями», — зазначає СНБЛ.

Рига

Рига

 

Be the first to comment on "Рига повідомляє про активізацію російської розвідки у кіберпросторі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**