Реформа середньої освіти у Швеції: гендер та клімат замість Платона

Світова історіяСвітова історія

Рада з питань освіти Швеції запропонувала, щоб у старших класах початкових шкіл навчальна програма з історії охоплювала лише період після 1700 року. «Швеція буде осоромлена перед усім світом», — пояснив шведський історик, професор Дік Гаррісон.

Читайте також: «У центрі Стокгольма затримано російського шпигуна»

Програма перевантажена, немає часу на уроки історії, — вважає Рада з питань освіти Швеції та пропонує з 7-9 класів, в яких навчаються діти 13-15 років, докорінно скорочувати викладання історії.

Таким чином Рада прагне вдосконалити навчальні програми з соціальних наук, включно з історію, запровадивши питання, пов’язані з «гендерною» проблемою, кліматом, расизмом та міграцією.

Згідно з її намірами, шведські учні мають вивчати історію з 1700 року. Таким чином зникнуть не тільки згадки про давню історію, включаючи досягнення великих грецьких філософів, але й «Епоху великої сили» — часи Шведської імперії XVII — початку XVIII століть, коли країна здійснювала контроль над країнами басейну Балтійського моря.

Читайте також: «Данія, Швеція та Австрія мають найвищі ціни на продукти серед країн ЄС»

Стокгольм

Стокгольм

На уроках історії студенти зосереджуватимуться на ХІХ та ХХ століття, приділяючи особливу увагу Голокосту, холодній війні та повоєнній історії Швеції.

Вони також вивчатимуть рабство та колоніалізм XVIII століття. Однак у запропонованій програмі немає місця для інформації про 100 мільйонів жертв комунізму та «культурної революції» в Китаї.

Такими планами Ради з питань освіти обурений шведський історик, професор Дік Гаррісон.

«Це страшно, химерно і абсурдно. Це настільки неймовірно, що мені важко в це повірити», — говорить вчений, який вважає неприйнятною думку про те, що античність не має значення для розуміння сучасності.

Читайте також: «Криза шведського соціалізму»

«Усе, що нас оточує, є спадком Стародавньої Греції», — каже професор і додає, що якщо ці плани набудуть чинності, Швеція буде осоромлена перед усім світом.

 

 

Be the first to comment on "Реформа середньої освіти у Швеції: гендер та клімат замість Платона"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**