Революція в транспортній галузі. Літаючі електричні таксі пройшли перші випробовування

Vertical AerospaceVertical Aerospace

Вони перевозитимуть невелику кількість пасажирів на відстань не більше 800 кілометрів. Британська компанія Vertical Aerospace розробляє літаючі електричні таксі, які злітатимуть та сідатимуть вертикально. Це стане реальністю вже через чотири роки.

Читайте також: «Вчені створили супердеревину, здатну замінити сталь»

Випробувальний політ безпілотного, повністю електричного прототипу, який виглядає як збільшена версія популярних дронів, став багатообіцяючим. Наразі транспортний засіб розміром з автомобіль може залишатися в повітрі приблизно п’ять хвилин і розвивати швидкість до 80 км/год.

«Ми зосередилися на ринку коротких поїздок між містами. Ми очікуємо, що наші пілотовані літальні апарати, які курсуватимуть між містами, будуть забирати людей біля їхніх будинків, не обов’язково в аеропортах», — говорить глава Vertical Aerospace Стівен Фітцпатрик, який також є генеральним директором Ovo Energy Ltd. — одного з найбільших британських постачальників електроенергії. Проте він застерігає: «Докази того, що технологія працює дуже відрізняються від доказів того, що літальний апарат ніколи не виходить з ладу, чого вимагають авіаційні правила».

Ovo Energy

Ovo Energy

Читайте також: «Науковці стверджують, що таємницю Бермудського трикутника розкрито»

Перші прототипи пасажирських дронів були створені на початку 80-х років, але згідно з січневим звітом аналітичної фірми Deloitte, дотепер вони перебувають на стадії тестування, жоден з них не надійшов у виробництво.

Як пише Bloomberg, над повітряним таксі такого типу працюють кілька компаній. У технологічній гонці бере участь, наприклад, Boeing. У січні генеральний директор компанії Денніс Муйленберг повідомив, що автономні літальні апарати можуть з’явитися над вулицями міст протягом наступного десятиліття.

Стівен Фітцпатрик, який самостійно фінансує діяльність Vertical Aerospace, заявив, однак, що компанія веде переговори із зовнішніми інвесторами, щоб «прискорити» наукові дослідження і розробки так, щоб через 4 роки можна було приймати перші замовлення.

Читайте також: «Науковці дізналися, де можна знайти квадрильйони тонн алмазів»

Для того, щоб такі повітряні таксі перевозили пасажирів, необхідно змінити закон, наприклад вказати повітряні коридори, в яких вони зможуть рухатися. Також треба визначити, скільки резервної енергії їм потрібно мати, щоб вони були здатними літати.

Be the first to comment on "Революція в транспортній галузі. Літаючі електричні таксі пройшли перші випробовування"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**