Ракета SpaceX вивела на орбіту GPS-супутник третього покоління

SpaceXSpaceX

Ракета 9 Falcon американської компанії SpaceX вивела на навколоземну орбіту Землі супутник GPS третього покоління, виготовлений на замовлення Збройних сил США, поінформувала фірма SpaceX.

Читайте також: «Елон Маск почав запускати супутники, які кардинально змінять Інтернет»

Запуск ракети, що містить на борту вироблений компанією Lockheed Martin супутник, який вартує 500 млн доларів, відбувся в неділю о 8:51 за місцевим часом з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида, США).

Спочатку запуск був запланований на вівторок, 18 грудня, але переносився чотири рази, спочатку з технічних причин, а пізніше через несприятливі погодні умови. Останній скасований старт мав відбутися в суботу.

Супутник GPS, який потрапив на орбіту, був виготовлений на прохання американських ВПС і є найпотужнішим супутником цього типу, створеним до цих пір.

Елон Маск

Елон Маск

Як підкреслюється, супутник, запущений в неділю, перший з серії Vespucci і зареєстрований як SV01 Vespucci, в три рази більш точний, ніж попередні версії і має в вісім разів більш потужні анти-інтерференційні механізми.

Читайте також: «Елон Маск побудує в США супершвидку залізницю»

Успішний запуск ракети в неділю є великим успіхом для SpaceX, приватної компанії мільярдера Елона Маска, який протягом багатьох років намагається вийти на прибутковий ринок обслуговування запусків космічних апаратів для армії, в якому зараз домінують Lockheed Martin i Boeing.

У 2014 році SpaceX подала до суду на Військово-повітряні сили США після того, як вони підписали контракт на мільярди доларів на запуск 36 ракет United Launch Alliance (спільне підприємство, засноване компанією Lockheed Martin і Boeing). Позов був відкликаний через рік, коли Військово-повітряні сили США погодилися допустити до конкуренції більше компаній.

У 2016 році SpaceX виграла контракт на 83 мільйони доларів на запуск супутників GPS III у рамках програми ВПС США. Договір охоплює 15 років; нині на стадії виробництва знаходиться 32 таких супутника.

Запуск

Запуск

Читайте також: «Елон Маск збирається відправити на Марс автомобіль»

Запуск першого супутника в цій серії спочатку планувався на 2014 рік, але графік був порушений через затримки у виробництві. Наступний запуск GPS-супутника третього покоління відбудеться в середині 2019 року.

 

Be the first to comment on "Ракета SpaceX вивела на орбіту GPS-супутник третього покоління"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**