Радіаційно опромінені понтони на березі Білого моря

Радіаційно опромінений понтонРадіаційно опромінений понтон

Журналісти в Архангельській області РФ повідомляють про два опромінених понтони, що залишилися на березі Білого моря. 8 серпня поблизу цього місця під час випробування ракети стався вибух — за офіційною версією. Згідно з висновками російської редакції «Радіо Свобода», вибух трапився під час підйому з дна Двінської затоки ракети з ядерним паливом, що опинилася там декількома місяцями раніше.

Читайте також: «По російському телебаченню радять, що варто узяти з собою до протиатомного укриття»

«Понтони лежать на березі. Вони повільно омиваються водами Білого моря. Поруч немає огорож. Місцеві жителі стверджують, що перший понтон був викинутий на берег 9 серпня, наступного дня після вибуху на полігоні. Другий, з пошкодженою технікою, притягли на це місце два буксири через п’ять днів після вибуху», — повідомляє російське агентство «Бєломорканал».

Рівень радіації навколо понтонів майже вдесятеро перевищує норму. За словами «Бєломорнакала», «технічне сміття», вимите і розпорошене уздовж піщаного пляжу, також опромінене.

«Радіо Свобода»

«Радіо Свобода»

Читайте також: «У світі зростає кількість атомної зброї»

«По прямій лінії від понтонів до центру села Нієнокса — 4 кілометри. Також неможливо не помітити, що все узбережжя Білого моря від села Солза до Нієнокса (понад 40 км – Глобал Аналітик) у пік нинішнього літнього сезону риболовлі порожнє», — пише агентство «Бєломорканал».

«Понтони, які залишилися на березі Двінської затоки після інциденту, що стався 8 серпня, досі випромінюють радіацію. Доступ до них відкритий. Не потрібно спеціального пропуску до закритого села Нієнокса, де є військова частина, яка керує навчальним полігоном. За словами очевидців, охорона, спочатку встановлена ​​навколо понтонів, втекла звідти через те, що корпорація «Росатом» та Міністерство оборони не змогли домовитись про доплату за її роботу у шкідливих умовах. Місцеві жителі вимагають компенсації за радіаційну шкоду, вони також хочуть, щоб ракети «Бурєвєстнік» були перевезені до архіпелагу Нова Земля.

Ядерний гриб

Ядерний гриб

Читайте також: «Німеччина вимагає закриття атомних електростанцій у сусідів»

Вибух стався під час підйому «Бурєвєстніка» з дна Двінської затоки, куди ракета впала після невдалих випробувань, проведених минулого року. Російська редакція «Радіо Свобода» повідомила, що у неї є фотографії надувних човнів. На одному з них — кран, а також невеликий жовтий контейнер для перевезення небезпечних радіоактивних відходів. Жовтий контейнер, ймовірно, був призначений для вивантаження ядерного палива з піднятої ракети. Вибух, який забрав життя кількох людей, за однією з версій, міг статися через незвичний склад морської води в Білому морі: на поверхні вона набагато менше солона, ніж на глибині, на відміну від Баренцевого моря, де раніше випробовували ракету «Бурєвєстнік».

Be the first to comment on "Радіаційно опромінені понтони на березі Білого моря"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**