Рада Європи закликає Росію віддати уламки літака Качинського

Залишки Ту-154МЗалишки Ту-154М

Комітет з правових питань та прав людини Ради Європи учора на засіданні в Страсбурзі підтримав проект резолюції про Смоленську катастрофу, в якій було заявлено про вимогу повернення Росією Польщі залишків літака Ту-154М.

Читайте також: «Путін стверджує, що під час Смоленської катастрофи не було вибухів»

Автор проголосованого документа — голландський парламентар Пітер Омтзігт з Європейської народної партії. Робота над резолюцією тривала кілька років. У жовтні 2014 року проект був представлений Парламентській Асамблеї Ради Європи. Його підписали понад 40 депутатів РЄ, головним чином з групи Європейських Консерваторів, включаючи політиків польської партії PiS. Потім він був направлений до юридичної комісії та прав людини, яка його прийняла.

«Асамблея закликає Росію передати уламки польського літака Ту-154 відповідним польським органам без подальших затримок, в тісній співпраці з польськими експертами і таким чином, щоб це не спричинило подальшого погіршення стану потенційних доказів», — йдеться в резолюції.

Загиблі Лех Качинський з дружиною

Загиблі Лех Качинський з дружиною

У цій резолюції ЄР посилається на останній звіт польської комісії з розслідування, в якому його члени дійшли висновку, що літак «був зруйнований в повітрі внаслідок вибуху», а проведені експерименти «підтвердили можливість розірвання крила вибуховим зарядом».

Читайте також: «У Польщі вирішили ексгумувати тіла всіх жертв Смоленської катастрофи»

Рада Європи також підкреслює, що Росія не співпрацювала з нею, а представник ЄР та автор доповіді не мали змоги відвідати РФ, щоб побачити фрагменти літака у місці, де вони перебували після катастрофи 10 квітня 2010 року.

Зберігання залишків літака без правової основи, на думку авторів резолюції, «є рівнозначним зловживанню правами, що можна розглядати як провокацію».

Рада Європи, що знаходиться в Страсбурзі, зосереджується на питаннях захисту та поширення прав людини та принципів парламентської демократії та верховенства права. До РЄ належать 47 країн.

Демонстрація з портретами загиблих

Демонстрація з портретами загиблих

Читайте також: «У Польщі заявили про нові аудіозаписи у справі про Смоленську катастрофу»

10 квітня 2010 року в результаті авіакатастрофи літака Ту-154М під Смоленськом загинули 96 осіб, включаючи президента Леха Качинського та його дружину, а також найвище командування польською армією і останнього президента Польщі у вигнанні Ришарда Kaчоровського. Польська делегація летіла на церемонію вшанування жертв катинського злочину з нагоди його 70-ї річниці.

Be the first to comment on "Рада Європи закликає Росію віддати уламки літака Качинського"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**