Після Brexit «Шинн Фейн» сподівається на об’єднання Ірландії

TimesTimes

Ірландська республіканська партія «Шинн Фейн» (Sinn Fein) розіслала своїм членам порадник, в якому викладаються аргументи на користь возз’єднання Ірландії після виходу Великої Британії з Європейського Союзу. Угрупування розраховує на проведення референдуму з цього питання протягом п’яти років.

Читайте також: «Після Brexit британці зацікавились ірландськими паспортами»

Секретний документ, зміст якого обговорює ірландське видання газети Times, був переданий активістам під час зустрічі в понеділок у Каван.

«Коли дійде до референдуму, ми мусимо підготуватися до перемоги. Ми повинні мислити національно і діяти локально. Ніколи не постане справжня республіка без об’єднання Ірландії», — стверджується в пораднику і підкреслюється, що активісти «мусять для цього щоденно працювати, популяризуючи республіканські ідеали, шукаючи міжнародної підтримки для наших цілей і розвиваючи позитивні альянси, які служать єдності».

Згідно з інформацією, що міститься в буклеті, після об’єднання Північна Ірландія, яка вже понад 600 днів не має чинного уряду, матиме «майже збалансований бюджет», і зможе розраховувати на значне збільшення політичної репрезентації. Нині у британському парламенті депутати від виборчих округів Північної Ірландії мають тільки 18 з 650 місць (3%). А в новому спільному ірландському парламенті північноірландці могли б розраховувати на 58 215 місць (27%).

Brexit

Brexit

Читайте також: «Чому британці проголосували за Brexit?»

Автори також запевнили, що мешканці Північної Ірландії матимуть можливість надалі розраховувати на постання в Ірландії нової публічної системи охорони здоров’я, яка б функціонувала на засадах, подібних до британської Національної служби охорони здоров’я (National Health Service; NHS), а також не повинні боятися збільшення податків після припинення фінансування з Лондона.

Деталі дослідження «Шинн Фейн» було оприлюднено тільки на наступний день після того, як соціологічна фірма Deltapoll представила результати опитування, згідно з яким 52% виборців у Північній Ірландії готові підтримати об’єднання Ірландії через майбутній вихід Великої Британії з Європейського Союзу. 39% мають протилежну думку.

Опитування проводилося від імені компанії Best for Britain, яка виступає за припинення процесу виходу Великої Британії зі Співтовариства, і повторення референдуму з цього питання, який відбувся у 2016 році. Більшість виборців у Північній Ірландії (58%) тоді проголосувала, щоб залишитися в ЄС.

Brexit є найяскравішою подією в процесі фрагментації Європи

Brexit є найяскравішою подією в процесі фрагментації Європи

Читайте також: «Велика Британія може відмовитись від Brexit»

Відповідно до угоди від 1998 року, британський уряд зобов’язаний оголосити референдум з питання об’єднання Північної Ірландії та Ірландії, «якщо здається, що більшість виборців хотіла б висловити свою думку, що Північна Ірландія повинна перестати бути частиною Сполученого Королівства і стати частиною об’єднаної Ірландії». Такі дії також мають бути підтримані урядом у Дубліні.

Be the first to comment on "Після Brexit «Шинн Фейн» сподівається на об’єднання Ірландії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**