Після Brexit британці зацікавились ірландськими паспортами

ірландціІрландський паспорт

Після референдуму, на якому більшість жителів Великої Британії проголосувала за вихід країни з Європейського Союзу (Brexit), кількість британців, охочих обзавестися паспортами країн ЄС, різко збільшилася, пишуть британські видання.

Читайте також: «Єврогрупа схвалила виділення Греції траншу в €10,3 млрд»

В інтернет-пошуковику Google одним з найпопулярніших запитів в останні дні є фраза «отримання ірландського паспорта», зазначає Guardian.

Міністерство закордонних справ Ірландії повідомило, що істотно збільшилася кількість заяв від британців на отримання ірландського паспорта. У деяких поштових відділеннях Північної Ірландії вже закінчилися бланки заяв через різке зростання числа жителів цієї частини Великої Британії, бажаючих отримати паспорт Ірландії.

Щонайменше 500 тис. з 1,8 млн жителів Північної Ірландії мають ірландські паспорти, відзначає Financial Times. У Великій Британії загалом нараховується 5 млн осіб, предки яких є ірландцями, що дозволяє отримати паспорт громадянина цієї країни.

газета

Guardian

Guardian вказує також на те, що деякі громадяни ЄС, яким не потрібно мати додаткових дозволів для роботи і життя у Великій Британії, звернулися за отриманням британського паспорта.

Times повідомляє про те, що британців з інститутів Євросоюзу попросили забрати не тільки, образно кажучи, свої речі, але і свою мову.

Читайте також: «Туск: Brexit можуть взяти за приклад інші країни ЄС»

Англійська була основною мовою спілкування в численних інститутах ЄС, однак після Brexit від її використання можуть відмовитися. Крім Великої Британії, жодна інша країна-член ЄС не називає її рідною мовою. Це означає, що в разі відходу Британії з ЄС, англійська втратить свій законний статус.

Кожна країна, за правилами ЄС, має право сповіщати про одну з офіційних мов, яку вона обирає для використання, але «якщо немає Британії, то немає і англійської», заявила голова комітету з конституційних питань в Європарламенті, польський депутат Данута Хюбнер. Її виступ проходив англійською мовою.

часопис

The Time

У Брюсселі використовуються 23 офіційні мови, проте для повсякденних справ в роботі Європейської комісії і Раді міністрів використовуються англійська, французька та німецька.

Хоча англійська є найпопулярнішим іноземною мовою у всіх країнах ЄС, крім п’яти, ряд французьких політиків вже закликали після Brexit відмовитися від використання англійської як третьої робочої мови ЄС.

Читайте також: «Туск: У разі виходу Великої Британії Євросоюзу загрожує розпад»

 

 

 

Be the first to comment on "Після Brexit британці зацікавились ірландськими паспортами"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**