Після України ракети Javelin одержала і Грузія

Грузинські військові з елементами JavelinГрузинські військові з елементами Javelin

Грузія нещодавно також придбала популярну зброю Javelin.

Читайте також: «Washington Post: Рішення Трампа доозброїти Україну — правильне»

Цього року Україна опинилася в центрі уваги як в російських, так і західних ЗМІ через угоду з придбання американських Javelin Anti-Tank Guided Missiles (ATGM). Тим часом Грузія, яка також потерпає від російської агресії, і собі придбала та отримала ракети Javelin.

Хоча ракети Javelin перебувають в Грузії від січня 2018 року, про це стало відомо лише нещодавно. 30 квітня грузинське Міністерство оборони оприлюднило кадри військової виставки, присвяченої 27-річчю Збройних сил Грузії, на яких демонструвалися частини командних пускових установок Javelin (CLUs).

Супутникові зображення підтвердили, що виставка проходила в південній частині військової бази Вазіані, яка розташована на схід від столиці Грузії Тбілісі. На цій військовій базі перебуває Четверта механізована бригада Грузії.

Агентство з оборонного співробітництва і безпеки Міністерства оборони США (DSCA) оголосило в листопаді 2017 року, що Державний департамент США схвалив угоду про продаж американських ракет до Грузії за приблизною вартістю 75 млн доларів США.

При здійсненні цієї угоди на Південний Кавказ була направлена невелика американська делегація, яка допомогла грузинським військовим ефективно адаптувати нові системи.

Військова база Вазіані

Військова база Вазіані

На засіданні 23 січня міністр оборони Грузії Леван Ізорія оголосив, що ракети Javelin прибули до Грузії та зберігатимуться у безпечному місці.

Читайте також: «Спецпредставник США розповів, коли в Україну доставлять ракети Javelin»

У грудні 2017 року сенатор Ренд Паул виступив проти цієї угоди та запропонував Сенату США прийняти резолюцію «щодо несхвалення пропонованого продажу уряду Грузії ракет Javelin та командно-стартових частин».

Запропонований законопроект мав на меті блокувати продаж Javelin Грузії, але не набув чинності до часу передачі озброєння.

Грузія є давнім стратегічним партнером США та прагне до вступу в НАТО, через що у серпні 2008 року зазнала відкритої агресії з боку Росії.

Під час короткої російсько-грузинської війни десятки автоматичних карабінів Bushmaster M4A3, які США продали Грузії, були залишені відступаючими грузинами та захоплені російськими військами.

Ці рушниці були придбані в рамках однієї з найбільших на той час грузинських програм закупівель стрілецької зброї. Ця закупівельна програма була започаткована в січні 2008 року незадовго до початку війни та спрямована на те, щоб повністю замінити автомати Калашникова на автоматичні гвинтівки Bushmaster M4A3s і таким чином зробити грузинську армію більш сумісною з військами НАТО.

Автоматичні гвинтівки Bushmaster M4A3s

Автоматичні гвинтівки Bushmaster M4A3s

Міністерство закордонних справ Росії прокоментувало продаж Javelin. Заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін зазначив, що продаж Javelin є частиною поглиблення співпраці НАТО з Грузією. Крім того, він охарактеризував ці дії як «небезпечні» та заявив, що «Росія вважає, що ця зовнішня військова підтримка прямо заохочує Тбілісі до нових небезпечних авантюр в регіоні».

Хоча продаж Javelin в Грузію одержав менше публічності, ніж у випадку України, є підстави вважати, що США розширює свої ініціативи щодо оснащення союзних і партнерських країн ефективними системами озброєння.

Читайте також: «США поставлятимуть в Україну летальну зброю»

Естонія також отримала Javelin на початку 2016 року.

 

 

Be the first to comment on "Після України ракети Javelin одержала і Грузія"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**