Після смерті Робіна Вільямса по США прокотилася хвиля самогубств

Робін ВільямсРобін Вільямс

Протягом п’яти місяців після самогубства Робіна Вільямса рівень суїцидів у США збільшився на 10%, порівняно з прогнозами. У абсолютних цифрах було повідомлено, що відбулося на 1841 самогубство більше, ніж очікувалося, — повідомляє BBC.

Читайте також: «Міністр оборони США: Американські військові навчають українських солдатів»

Експерти попереджають, що «безвідповідальний» спосіб повідомлення про самогубства знаменитостей у ЗМІ може призвести до появи послідовників, які також накладатимуть на себе руки. Хоча, як стверджує BBC, збільшення числа суїцидів у США після самогубства Робіна Вільямса може бути не пов’язаним зі смертю відомого актора, проте дуже вірогідно, що такий зв’язок існує.

Труп кіноактора Робіна Вільямса (знявся у таких фільмах, як «Доброго ранку, В’єтнам» або «Місіс Даутфайр») був виявлений на його квартирі в серпні 2014 року.

У США смерть Робіна Вільямса вплинула на рівень самогубств

У США смерть Робіна Вільямса вплинула на рівень самогубств

ЗМІ розповіли, що актор пішов з життя у зв’язку з депресією, на яку страждав через погіршення здоров’я. У минулому актор також був наркозалежним.

Читайте також: «У США суд блокує антиіміграційні закони»

Команда американських дослідників вирішила перевірити чи самогубство Вільямса і той факт, що воно широко висвітлювалося в засобах масової інформації, вплинули на збільшення числа суїцидів у Сполучених Штатах. З цією метою були оприлюднені загальнодоступні дані про кількість самогубств з січня 1999 року по грудень 2015 року. Результати дослідження були описані в онлайновому науковому журналі «PLOS ONE».

Дослідження виявило, що в період з серпня по грудень 2014 року число самогубств в Сполучених Штатах склало 18 690. У той же час статистичний аналіз показав, що дана кількість мала становити біля 16 849. Дослідники також з’ясували, що після смерті актора протягом декількох тижнів в засобах масової інформації дедалі частіше з’являлися згадки про самогубства і смерті, а також збільшилася кількість постів на онлайн-форумах для потенційних самогубців.

«PLOS ONE»

«PLOS ONE»

Читайте також: «США перекинули військову техніку з Болгарії до Грузії»

Автори звертаються до журналістів з проханням про те, щоб у разі повідомлень про суїциди вони не наводили деталей, які можуть бути використані потенційними самогубцями.

 

Be the first to comment on "Після смерті Робіна Вільямса по США прокотилася хвиля самогубств"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**