Після вибуху в Неноксі чотири російські центри більше не надають радіаційних даних

Wall Street JournalWall Street Journal

Після вибуху на військово-морському полігоні в Білому морі чотири центри, що вимірюють рівень радіоактивного випромінювання в Росії, перестали надавати дані вимірювань, — інформує WSJ, який посилається на Організацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CTBTO).

Читайте також: «ЗМІ: Китай може експериментувати з брудною ядерною бомбою» 

13 серпня дані перестали надходити дані з вимірювальних станцій у Білібіно та Залєсово, — заявила в інтерв’ю Wall Street Journal керівник організації Лассіна Зербоу. Три дні раніше перестали надавати дані з Дубно та Кірова, які розташовані ближче до місця інциденту.

Усі чотири центри мають завданням виявлення радіоактивних частинок і утворюють ланцюг вимірювальних станцій, що тягнеться від Дубно, розташованого на північ від Москви, до Залєсово в Сибіру та Білібіно на Чукотці.

Спочатку представники російської влади заявили CTBTO, що функціонування центрів, які перервали надавання даних, було утруднене через «питання зв’язку та мереж». Однак вони не повідомили, коли очікується відновлення роботи цих станцій.

«Станція виявлення радіації в Уссурійську, поблизу Владивостока на російському Далекому Сході, досі працює», — сказала Зербоу.

CTBTO

CTBTO

Читайте також: «Трамп заявив про намір розширити ядерний потенціал США» 

WSJ підкреслює, що у США та інших держави мають різні інструменти для моніторингу військових випробувань у Росії та перевірки того, чи Москва дотримується Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CTBT). У всьому світі є сотні вимірювальних станцій, що контролюють сейсмічні рухи, звукові хвилі та наявність радіоактивних частинок.

На думку експертів, припинення передачі даних з чотирьох російських центрів є свідченням того, що Кремль намагається обмежити витік інформації про зброю, випробувану на полігоні «Ненокс». Американська розвідка підозрює, що вибух стався під час випробовування прототипу ядерної маневреної ракети.

Як пише WSJ, Росія також може спробувати цензурувати повідомлення в ЗМІ щодо розміру радіоактивної хмари, яка утворилася в результаті вибуху, і радіоактивних елементів, що знаходяться в ній.

8 серпня стався вибух на ракетному полігоні ВМС Росії в Неноксі на Білому морі. У першому офіційному повідомленні про цю подію йшлося про те, що ракетний двигун з рідким паливом вибухнув під час випробувань, спричинивши пожежу, але рівень радіації не піднявся вище природних фонових викидів. Однак на вимірювальних станціях у Сєвєродвінську (приблизно за 40 км від місця інциденту) було зафіксовано раптовий стрибок радіоактивності, який, згідно з пізнішими повідомленнями ЗМІ, був у 200 разів сильнішим за фонові викиди.

Чотири центри, що вимірюють рівень радіоактивного випромінювання в Росії, перестали надавати дані

Чотири центри, що вимірюють рівень радіоактивного випромінювання в Росії, перестали надавати дані

Читайте також: «США виробляють ядерні боєголовки нового покоління» 

У заяві, опублікованій через кілька днів після інциденту, російська державна ядерна корпорація «Росатом» зазначає, що аварія стосувалася «ізотопного джерела енергії для рідкого ракетного двигуна». Згідно з офіційною інформацією, вибух спричинив загибель п’яти експертів збройової галузі, які брали участь у випробуванні.

 

 

 

 

Be the first to comment on "Після вибуху в Неноксі чотири російські центри більше не надають радіаційних даних"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**