Під час війни у Ємені американці випробовують бойові лазери

Бойовий лазер на американському корабліБойовий лазер на американському кораблі

Під час громадянської війни в Ємені випробовуються можливості американської лазерної зброї, — повідомляє портал Defense News. Портал посилається на доповідь генерала морської піхоти США Роберта Неллера одному з комітетів Конгресу США.

Читайте також: «Чотири арабські країни припинили дипломатичні відносини з Катаром»

Лазерні системи в даний час розробляються дослідницькими підрозділами різних військових формувань США — авіації, флоту і сухопутних військ.

Проте, як повідомляє портал Defense News, робота над ними не відбувається лише в лабораторіях та на полігонах. На даний час місцем тестування військового лазерного потенціалу стало справжнє поле бойових дій у Ємені.

Портал посилається на інформацію, надану командувачем американської морської піхоти генерал-майором Робертом Неллером під час слухань, які проводили члени одного з комітетів Палати представників Конгресу. Він заявив, що сьогодні регіон Ємену є «гарячим районом для використання як наступальних, так і захисних лазерних систем», — інформує Defense News.

Іран

Іран

Читайте також: «Спадкоємець трону Саудівської Аравії: Аятолла Хаменеї — це новий Гітлер»

Доповідь генерала Неллера відбулася незабаром після того, як на ту саму тему доповіли секретар американського флоту Річард Спенсер та адмірал Джон Річардсон. Вони взяли участь у розмові з членами комітету Палати представників на тему можливості використання лазерів у боротьбі з незначними загрозами для кораблів ВМФ США, таких як повітряні та морські дрони.

Неллер сказав, що американські морські піхотинці використовують лазерну технологію різними способами, в першу чергу, щоб збивати дрони або порушувати зв’язок з ними.

Конфлікт в Ємені посилився, коли в березні 2015 року Саудівська Аравія розпочала інтервенцію у цю країну для боротьби з повстанцями Хуті, яких підтримує Іран. Саудівці виступають за те, щоб влада в країні повністю належала законно обраному і підтримуваному міжнародною спільнотою президенту Абдар-Рабом Мансур аль-Хаді.

Ер-Ріяд

Ер-Ріяд

Проте коаліцію критикує міжнародне співтовариство, у тому числі ООН, яка вважає, що коаліційні сили несуть відповідальність за загибель більш ніж половини цивільних жертв конфлікту. Повітряні сили коаліції під проводом Ер-Ріяда неодноразово здійснювали нальоти на цивільні цілі, борючись з повстанцями Хуті.

Читайте також: «Американські командос у війні з терором»

Від початку конфлікту в цій одній із найбідніших країн світу загинули понад 10 тис. людей, а понад 2 млн стали біженцями.

Be the first to comment on "Під час війни у Ємені американці випробовують бойові лазери"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**