Під час будівельних робіт знайдено монети, варті мільйони євро

Знайдені монетиЗнайдені монети

Сотні золотих монет періоду занепаду Римської імперії були знайдені археологами під час будівельних робіт в Комо (північна Італія), повідомило італійське Міністерство культури.

Читайте також: «Дорослий син програв батькові суд про кишенькові гроші»

Вік монет було визначено як IV або V століття н.е., тобто кінець періоду Західної Римської імперії. Вони знаходились на глибині приблизно півтора метра під землею, в кам’яній урні в формі амфори. Скарб був виявлений під час археологічних досліджень, що супроводжували будівельні роботи в центрі Комо (Ломбардія).

«Золотих монет приблизно 300, вони знаходяться в відмінному стані, і за даними італійських ЗМІ їхня вартість сягає мільйони євро. Знахідкою зайнявся департамент охорони пам’яток, який зупинив будівельні роботи. Експерти очікують, що земля в тому місці може приховувати більше археологічних скарбів.

«Це може бути одним з найважливіших римських скарбів», — сказав президент археологічної асоціації Комо Джанкарло Фрірідіо.

Комо

Комо

Читайте також: «Підліток знайшов скарб, якому тисяча років»

«Амфора була схована між стінами будинку на випадок крадіжки, можливо під час вторгнень», — додав він.

«Ми ще не знаємо детально історичного та культурного значення знахідки, але ця область є справжнім скарбом для нашої археології, — наголосив міністр культури Альберто Бонісолі на Facebook. — Це відкриття викликає в мене гордість».

Монети було знайдено на території театру XIX століття Cressoni, а потім Cinema Centrale у центрі міста. Раніше на цьому місці знаходився монастир, а в римські часи — будинки аристократів.

Читайте також: «Американське подружжя відкопало на городі сейф зі скарбами»

Кінотеатр перестав працювати в 1997 році. Будинок призначений для знесення, на його місці заплановано спорудити розкішну резиденцію.

 

Be the first to comment on "Під час будівельних робіт знайдено монети, варті мільйони євро"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**