П’ята частина росіян замислюється про еміграцію

ЕміграціяЕміграція

За даними опитування Галлапа, рекордна кількість росіян стверджує, що виїхала б з країни, якби могла. Найбільш неприємним для влади РФ є той факт, що це стосується, перш за все, росіян працездатного віку.

Читайте також: «Російська активістка: Керченський міст скоро розвалиться»

Дослідження показує, що з 2014 року відсоток людей у віці 15-29 років, які хотіли б емігрувати, збільшився з 14% до 44%. У віці 30-45 років — з 7% до 22%, а у віці 46-60 років — з 3% до 9%.

Ті, хто бажає емігрувати, є серед людей з різною освітою. До еміграції готові принаймні 1 з 5 росіян з початковою освітою (20%), 19% з середньою освітою та 24% — з вищою.

Якщо навіть мало хто з бажаючих фактично емігрує, ця тенденція наблизить Росію до рівня «демографічної порожнечі», про що Путін попередив своїх співвітчизників під час виборчої кампанії 2012 року.

Опитування

Опитування

Тим більше ця тенденція може турбувати Путіна, бо вона пов’язана зі зростанням несхвалення його стилю управління.

Читайте також: «Росія відповіла на санкції США проти телеканалу RT» 

У період 2008-2013 рр. бажання емігрувати висловлювала дедалі більша кількість росіян, що було пов’язано зі спадом популярності російського президента.

Тенденція тимчасово змінилася у 2014 році «завдяки» анексії Криму та успішному проведенню Олімпіади в Сочі. У той час бажання емігрувати висловили лише 7% росіян, а схвалення Путіна зросло до 83%.

Такий ентузіазм тривав кілька років, після чого почав спадати і в 2018 році рекордний відсоток росіян, аж 20%, заявив про своє бажання залишити країну. Водночас, схвалення політики Путіна досягло найнижчого рівня за 11 років — 63%.

Демографічна криза

Демографічна криза

З такою великою кількістю потенційних емігрантів виникає питання — куди вони хотіли б виїхати?

Читайте також: «Керівник британської розвідки застеріг Росію»

Більшість бачать своє майбутнє в Німеччині — 15%, не набагато менше у США — 14%.  До Японії, Канади та Іспанії прагнуть емігрувати 5%, до Франції — 4%.

 

Be the first to comment on "П’ята частина росіян замислюється про еміграцію"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**