Путін стверджує, що під час Смоленської катастрофи не було вибухів

Польський президентський літак, збитий російськими спецслужбамиПольський президентський літак, збитий російськими спецслужбами

Під час щорічної «великої прес-конференції» журналіст польського телеканалу TVP запитав Путіна про авіакатастрофу в Смоленську. Також було задане питання, що до катастрофи мають стосунок росіяни.

Читайте також: «У Польщі поновили справу проти слідчих по Смоленській катастрофі»

«Разом ми оплакували жертви після трагедії. Ми не повинні політизувати цю справу, щоб отримати політичні дивіденди», — сказав Путін.

Президент Росії також заперечив припущення про теракт, які все частіше з’являються у Польщі.

Путін заявив, що все, що сталося на польському урядовому літаку Ту-154М було розслідувано та зазначив, що літак летів з Варшави, а не з Москви. «У такому разі шукайте в себе», — зазначив він.

«Якщо в літаку був вибуховий пристрій. Літак звідки летів, з Москви? Якщо з Варшави, то він був закладений там», — сказав Путін і додав, що на борту авіалайнера не було жодних вибухів».

«Було ретельно досліджено все, що відбувалося на літаку», — сказав Путін і заявив, що трапився «нещасний випадок та катастрофа».

Потім він запитав: «Ви хочете ще більше зашкодити польсько-російським стосункам?» та заявив, що погіршення відносин з Росією не є сприятливим для Польщі.

Відомо, що перед польотом літак польського президента проходив технічну модернізацію в Росії.

Матеуш Моравецький

Матеуш Моравецький

«В обмін на залишки Ту-154 росіяни вимагають припинення слідства щодо Смоленської авіакатастрофи», — повідомляє Dziennik Gazeta Prawna.

Кілька днів тому новий прем’єр-міністр Польщі заявив, що авторитет державних інститутів вимагає пояснень катастрофи.

Читайте також: «Смоленська катастрофа: «чорний ящик» зафіксував вибух»

«Уміло використовуючи логіку і психологію польсько-польської війни, росіяни в обмін на фрагменти президентського літака очікують припинення розслідування по Смоленську. Якщо вони ставлять питання таким чином, то тему перезавантаження відносин треба закрити», — відзначає Dziennik Gazeta Prawna.

Прем’єра Матеуша Моравецького запитали, як бути з однією з найбільших передвиборчих обіцянок «PiS», тобто з доведенням до кінця слідства по Смоленській катастрофі.

«Необхідність з’ясувати причини Смоленської катастрофи я б не називав передвиборчою обіцянкою «PiS». Це величезне зобов’язання польської держави остаточно вияснити, що відбулося 10 квітня 2010 року у Смоленську. До кінця. Обставини, через які загинуло президентське подружжя та еліта, яка летіла на церемонію в Катині, вимагають з’ясування  та безкомпромісної правди в цьому питанні», — відповів він.

Демонстрація з портретами загиблих

Демонстрація з портретами загиблих

Читайте також: «У Польщі вирішили ексгумувати тіла всіх жертв смоленської катастрофи»

Він додав, що слідство співпрацює з судовими установами, а з Міністерством оборони також співпрацює підкомітет для розслідування причин катастрофи. «Але ми всі, напевно, очікуємо, що дізнаємося цю фактичну правду про Смоленськ», — сказав Моравецький.

Be the first to comment on "Путін стверджує, що під час Смоленської катастрофи не було вибухів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**