Путін намагається приховати економічну кризу за репресіями

мм

Президент Росії Путін побудував свій режим на корупції, завдяки якій він задобрював лояльних чиновників і дозволяв потроху підвищувати рівень життя росіян в обмін на їх відмову від участі в політичному житті. Але тепер ця модель перебуває на шляху до повного краху.

Про це на сторінках Newsweek пише експерт Atlantic Council Петер Сатлер. На тлі того, як скорочується російська економіка Путін розуміє, що небезпека появи «коаліції незадоволених» серед його оточення зростає щодня.

Не бажаючи бути відстороненим від влади в результаті «палацового перевороту», російський президент вдався до репресивних методів, нещадно звільняючи з високих посад представників політичної еліти, відправляючи їх на дострокові вибори. І це загрожує крахом встановленої системи «протекторату» і дестабілізацією Росії.

Путін не зміг скоротити корупцію і провести економічні реформи за 15 років правління. І він не почне їх проводити зараз в розпал кризи, наслідки якої перекладаються на плечі народу.

«З погіршенням становища, росіяни не будуть терпіти безплідну політику і автократичні методи Путіна. Хаос серед політичних еліт, який наближається, і погіршення життя росіян дестабілізують Росію в довгостроковій перспективі», — пише оглядач.

Автор нагадує про тяжке становище російської економіки після введення санкцій і падіння цін на нафту, продажі якої роками наповнювали російський бюджет, а також про численні звільнення керівників силового блоку в Росії. Також у Росії погіршилася ситуація з громадянськими свободами. В Інтернеті та пресі останнім часом посилилася жорстка цензура, а неурядові організації стали «іноземними агентами». Правозахисникам у Росії стало непросто працювати і стежити за дотриманням прав людини.

«Путін зміцнив свою владу завдяки обіцянкам процвітання своїм прихильникам серед еліт, а також поліпшення якості життя народу. Але тепер економічна криза робить неможливим для нього виконання цих обіцянок. Путін може придушити еліти, але це створить ще більшу невизначеність», — йдеться в статті.

Автор вважає, що Москва заради власної стабільності повинна знайти спосіб, як виконати соціальний контракт влади з населенням, якому обіцяли кращий рівень життя. Інакше її неминуче чекають громадські протести і дестабілізація.

Be the first to comment on "Путін намагається приховати економічну кризу за репресіями"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**