Путін добровільно віддає Китаю Далекий Схід

На тлі західних санкцій міцнішає дружба між Росією та КитаємНа тлі західних санкцій міцнішає дружба між Росією та Китаєм

Падіння цін на нафту змушує керівництво Росії шукати нові шляхи підтримки лояльності громадян. Президент Владімір Путін знайшов при цьому спосіб розвитку свого східного ядерного оплоту — міста Владивосток. Колись закритий військовий форпост влада хоче перетворити в центр торгівлі та азартних ігор. Про це пише Bloomberg.

Читайте також: «Північна Корея поставляє рабів у Росію»

Влада Росії хоче залучити азіатських інвесторів і багатих туристів за рахунок створення у Владивостоці спеціальної гральної зони. Заради цієї мети російське керівництво вводить безпрецедентні заходи правового захисту інвестицій та пільги.

Однак у цих планів може бути і зворотна сторона. У гонитві за іноземними грошима Кремль ризикує потрапити в надмірну залежність від потужного Китаю. Проект вже відродив одвічні побоювання з приводу китайського вторгнення через Далекий Схід. Ця велика і багата природними ресурсами територія має дуже маленьке населення і депресивну економіку.

Китай

Владивосток

Читайте також: «Китай вирішив перенести свої підприємства в Росію»

«Китайці йдуть. Вони розуміють, що Росія слабшає, Китай зміцнюється і що вони можуть поступово отримати контроль над цими територіями», — сказав екс-депутат Ніколай Марковцев, який працює в місцевому відділенні ліберальної партії «Яблоко».

Побоювання з приводу припливу китайців викликають суперечки по всій країні, чому сприяє риторика популістської ЛДПР. У минулому році Росія оголосила про здачу в оренду для китайських компаній 285 тис. гектарів невикористаної землі в Забайкаллі. ЛДПР попередила про поглинання Пекіном. Там вважають, що вже через 20 років ця територія потрапить під владу Китаю.

Тим часом у Китаї виробники поставили на потік випуск іграшкових російських танків Т-90, на броні яких красується українська національна символіка.

Читайте також: «У Росії через Інтернет безкоштовно роздають земельні ділянки на Далекому Сході»

кацапи

Китайці мають свої плани на російський Далекий Схід

 

Be the first to comment on "Путін добровільно віддає Китаю Далекий Схід"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**