Протягом тижня винищувачі НАТО здійснили шість перехоплень російських літаків у небі над Балтикою

Baltic Air PolicingBaltic Air Policing

Винищувачі, що беруть участь у місії НАТО Baltic Air Policing для захисту повітряного простору країн Балтії, за минулий тиждень шість разів піднімалися у повітря, щоб перехопити російські літаки, інформує Міністерство оборони Литви.

Читайте також «Командувач НАТО в Європі не виключає підтримку Росією «Талібану»

З 13 по 19 травня винищувачі НАТО перехопили і супроводжували транспортний літак Ан-26, тричі — Іл-22 і п’ять разів — винищувачі Су-27. Усі літаки рухалися в бік Росії, у тому числі до Калінінградської області.

Емблема НАТО

Емблема НАТО

Повітряні простори Литви, Латвії та Естонії тепер охороняються угорцями, що розміщені на литовській базі в Шауляй з винищувачами JAS-39, за підтримки іспанців з F-16 і британців з винищувачами Typhoon на естонській базі Aмарі.

Читайте також «НАТО не планує збільшення військової присутності у країнах Балтії»

Місія Baltic Air Policing триває від 2004 року, тобто від часу, коли три балтійські країни приєдналися до НАТО. А оскільки вони не мають власних літаків-винищувачів, Північноатлантичний альянс вирішив гарантувати захист їхнього повітряного простору. Відтоді винищувачі НАТО перебувають в Шяуляй (Литва), а в 2014 році місія була посилена шляхом включення до неї бази в естонському Амарі.

 

Be the first to comment on "Протягом тижня винищувачі НАТО здійснили шість перехоплень російських літаків у небі над Балтикою"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**