Протест у Мінську: «Живе Білорусь» та порваний портрет Путіна

Протести у МінськуПротести у Мінську

Лукашенко провів перемовини з Путіним у Сочі, а понад тисяча осіб протестувала в столиці Білорусі проти інтеграції з Росією. Черговий протест відбувся у неділю.

Читайте також: «Білорусь отримала від Росії нові пропозиції в справі поглиблення інтеграції»

За оцінками білоруських незалежних ЗМІ, біля 1000 людей протестували в Мінську проти інтеграції з Росією. Демонстранти порвали портрет Путіна і скандували: «Хай живе Білорусь!» і «Незалежність». Протест очолив колишній політв’язень та лідер Білоруської християнсько-демократичної партії Павло Северинець. До протестувальників промовляв білоруський поет Володимир Някляев, кандидат у президенти на виборах 2010 року.

Це був один з небагатьох протестів опозиції в Білорусі, який не розганяла міліція, і ніхто не був затриманий. Цікаво, що міліція натомість затримала чоловіка, який провокував протестувальників і кричав: «Росія, вперед!».

Олександр Лукашенко

Олександр Лукашенко

Читайте також: «Білорусь: рубль чи суверенність?»

Тим часом президент Білорусі прилетів в суботу у Сочі, щоб зустрітися з Путіним та укласти угоду про «більш глибоку інтеграцію» Білорусі та Росії. Договір було заплановано підписати у неділю в Кремлі з нагоди 20-ї річниці створення Союзної держави Білорусі та Росії.

Проте переговори президентів Росії та Білорусі 7 грудня в Сочі на тему «поглиблення» інтеграції, проти яких протестувала опозиція в Мінську, закінчилися нічим.

Читайте також: «Білорусь відкриває для туристів Чорнобильську зону»

Пізно ввечері 7 грудня, після п’ятигодинного спілкування за закритими дверима, Путін та Лукашенко не тільки не підписали жодних документів, але навіть не виступили із заявами для преси. Лукашенко не залишився ночувати в резиденції Путіна «Бочаров ручєй» і терміново вилетів додому.

Be the first to comment on "Протест у Мінську: «Живе Білорусь» та порваний портрет Путіна"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**