Присуджено Альтернативну Нобелівську премію

Нобелівська преміяНобелівська премія

Маріз Конде є лауреаткою нової міжнародної літературної премії, відомої як Альтернативна Нобелівська премія. Рішення було оголошене в Стокгольмській міській бібліотеці. Французьку письменницю, що народилася в Гваделупі, було названо «великою оповідачкою».

Читайте також: «Путін знову погрожує Швеції за її можливий вступ до НАТО»

Нагороду було встановлено у відповідь на цьогорічну відмову з боку Шведської академії присуджувати літературну Нобелівську премію.

У обгрунтуванні нагороди Нова академія написала, що «Маріз Конде є чудовою оповідачкою, а її творчість належить до світової літератури». Було підкреслено, що «письменниця може точною мовою описати хаос колоніального та постколоніального світу». Нова шведська міжнародна літературна премія була встановлена Новою академією, створеною 117 діячами культури та мистецтва у відповідь на скандали в Шведській академії, яка присуджує Нобелівську премію.

Читайте також: «Росія прагне утримати Швецію поза межами НАТО»

Стокгольм

Стокгольм

Окрім Маріз Конде, номінантами на Альтернативну Нобелівську премію також були: Харукі Муракамі, Нейл Гейман і Кім Тьюї. Однак Муракамі просив вилучити його ім’я та відмовився від співробітництва. Ці творці були обрані журі з числа 47 письменників, прізвища яких вказали три тисячі бібліотекарів. Метою нової нагороди, як пишуть організатори, є «нагадати людям, що вільна література та культура повинні сприяти демократії, прозорості, емпатії та взаємній повазі, без привілеїв, тенденційної зарозумілості або сексизму».

Альтернативну Нобелівську премію переможниці передадуть 9 грудня, за день до церемонії вручення Нобелівської премії. Сума грошей, яку отримає письменниця, поки невідома. З цією метою здійснюється збір коштів. У Швеції виникнення конкурентних Нобелівських премій зустрілося з негативними коментарями критиків. Багато хто вважає їх «незначним», а Нову академію — «групою знайомих між собою знаменитостей з Facebook».

Читайте також: «Злодії вкрали коштовності шведської королівської сім’ї»

Швеція

Швеція

Цього року Нобелівська премія в літературі не призначалася. Це було пов’язано з масовою відмовою від участі в роботі Нобелівського комітету членів Шведської академії після виявлення витоку інформації та випадків сексуальних домагань, за які був покараний один із співробітників Шведської академії. За попередніми повідомленнями, наступного року буде двоє лауреатів літературної Нобелівської премії, в тому числі один з них за 2018 рік. Проте передусім Шведська академія повинна владнати свої внутрішні суперечки.

Be the first to comment on "Присуджено Альтернативну Нобелівську премію"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**