Присуджена Нобелівська премія з хімії

Нобелівська преміяНобелівська премія

Переможцями стали Джон Б. Гуденф, М. Стенлі Віттінгем та Акіра Йошино. Премія була присуджена за відкриття та розвиток технології літій-іонних акумуляторів.

Читайте також: «Присуджено Альтернативну Нобелівську премію» 

Троє переможців розділять між собою нагороду в розмірі 9 мільйонів шведських крон (приблизно 830 000 євро).

Розробка та удосконалення літій-іонних батарей цьогорічними лауреатами Нобелівської премії з хімії зробили революцію в житті людини. Зараз вони використовуються, серед іншого, в мобільних телефонах, ноутбуках, електромобілях, — наголосив Нобелівський комітет.

Читайте також: «Швеція буде готова вести війну протягом трьох місяців» 

Стокгольм

Стокгольм

Британець М. Стенлі Віттінгем розробив першу літій-іонну батарею на початку 1970-х. Завдяки дослідженню американця Джона Б. Гуденхау, вдалося подвоїти її потужність, тоді як японець Акіра Йошино підвищив безпеку цих батарей, додавши електрод, насичений іонами літію, замість того, щоб зробити його з чистого металу.

«Завдяки своїй роботі переможці цього року заклали основи бездротового суспільства, яке є вільним від викопного палива», — відзначили члени Нобелівського комітету.

Після визначення лауреатів Нобелівської премії з хімії увага світу буде спрямована на залу будинку біржі в Старому місті Стокгольма, де імена двох лауреатів Нобелівської премії з літератури озвучить новий секретар Шведської академії Матс Мальм.

Швеція

Швеція

Читайте також: «США, Канада та Швеція посилять військову співпрацю з українською армією» 

В Нобелівському інституті в Осло буде оголошено лауреата Нобелівської премії миру. Відповідно до волі засновника, це єдина номінація, яка присуджується в Норвегії, а не в Швеції. Нобелівську премію миру присуджує комітет з п’яти осіб, обраний парламентом Норвегії за висуненнями, поданими членами національних парламентів. Як оголосив Норвезький Нобелівський комітет на початку березня, цього року було прийнято 301 кандидата, 223 особи та 78 організацій.

 

Be the first to comment on "Присуджена Нобелівська премія з хімії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**