Приклад для України. Екс-президент Еквадору відсидить 6 років одержання хабара в 13,5 млн доларів

OdebrechtOdebrecht

Суд засудив колишнього віце-президента Еквадору Хорхе Давида Гласа до шести років позбавлення волі, визнавши його винним в отриманні хабара в розмірі 13,5 млн доларів від бразильської будівельної компанії Odebrecht. Політик мав отримати цю суму за посередництвом свого дядька.

Читайте також: «У Бразилії золотошукачі атакували державні установи»

Еквадор є однією з кількох країн, які опинилися в епіцентрі величезного корупційного скандалу, в якому був замішаний бразильський нафтовий концерн Petrobras і будівельна компанія, що працює в гірничодобувному і оборонному секторі Odebrecht.

Афера була виявлена в листопаді 2014 року. У ній були замішані бразильські політики, включно з президентом Мішелем Темером та главою Соціал-демократичної партії Бразилії Aесіо Невешом. У Колумбії — міністри транспорту та фінансів Альваро Урібе і Оскар Айван Сулуага. В Аргентині — глава розвідки Маурісіо Макрі, який взяв від Odebrecht хабар в розмірі 600 тис. доларів. У Перу — колишні президенти Ольянта Умала і Алехандро Толедо, які мали отримати 20 млн доларів, а також п’ятеро міністрів. У Мексиці — троє представників передвиборчого штабу президента Енріке Пенья Ньєто, які разом одержали близько 10 млн доларів.

Reuters

Reuters

Читайте також: «Латинська Америка в геополітичних реаліях сучасного світу»

Серед сотень засуджених, підозрюваних в отриманні хабарів від компанії Odebrecht також група політиків з Венесуели. Президент Ніколас Мадуро підозрюється в отриманні 35 млн доларів від компанії Odebrecht, які були використані для фінансування його президентської кампанії, — нагадує Reuters.

Бразильський суд засудив понад сто осіб на основі результатів поліцейського розслідування і добровільних свідчень членів ради великої будівельної компанії Odebrecht та інших приватних компаній, які співпрацюють з компанією Petrobras і втягнутих в корупційні скандали.

Читайте також: «Українці в Аргентині»

46-річного віце-президента Еквадору Хорхе Давида Гласа відсторонив від виконання обов’язків президент країни Ленін Морено Гарсес 3 серпня 2017 року, лише через кілька місяців після початку його наступного терміну на цій посаді. Прямий приводом для цього  було звинувачення в отриманні хабарів від Odebrecht.

Мапа Еквадору

Мапа Еквадору

Be the first to comment on "Приклад для України. Екс-президент Еквадору відсидить 6 років одержання хабара в 13,5 млн доларів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**