Прем’єр Іспанії: Стримування самостійницьких рухів — це виклик для ЄС

Маріано РахойМаріано Рахой

Стримування самостійницьких рухів у Європі є одним з найбільш серйозних викликів, з якими стикається ЄС, — заявив на зустрічі з членами Європейської народної партії у Валенсії прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой. Про це пише «Politico.eu».

Читайте також: «У Каталонії поглиблюється криза. Сепаратисти оголосили «загальну мобілізацію»

«El Pais», повідомляючи про виступ Рахоя, пише, що іспанський прем’єр-міністр відстоював свою стратегію проти Каталонії.

Восени 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність, який іспанська влада оголосила незаконним. Після голосування, в якому прихильники незалежності цієї провінції Іспанії отримали значну перевагу, влада Мадрида призупинила автономію Каталонії, розпустила місцевий парламент і оголосила про дострокові вибори. Деякі з політиків, пов’язаних з попереднім урядом, були арештовані.

Карлес Пучемон

Карлес Пучемон

Читайте також: «Карлес Пучемон підписав декларацію про незалежність «республіки Каталонія»

Рахой також застеріг проти сепаратистських рухів у Італії та Франції.

«Є примари минулого, що повертаються, такі, як вибірковий націоналізм, різновид популізму, який ми в Іспанії, і не тільки в Іспанії, добре знаємо», — сказав глава іспанського уряду.

«У світлі спроби незаконного відокремлення ми вдячні за підтримку, отриману від усіх європейських країн та всіх демократій світу. Дякуємо за захист законності та демократії», — сказав Рахой.

Читайте також: «Більшість каталонців не хоче незалежності»

Присутній на зустрічі нинішній президент Європейського парламенту Антоніо Тагані у свою чергу сказав, що важливо захищати єдність держав.

Каталонія

Каталонія

Be the first to comment on "Прем’єр Іспанії: Стримування самостійницьких рухів — це виклик для ЄС"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**