Прем’єр Польщі: Те, що Росія робить в Україні дуже небезпечно

Матеуш МоравецькийМатеуш Моравецький

Таким чином польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький в інтерв’ю для Politico відповів на запитання про найбільшу загрозу, яка наразі існує для Польщі. Він також розкритикував план будівництва газопроводу Nord Stream 2.

Читайте також: «Путін стверджує, що під час Смоленської катастрофи не було вибухів»

«Я думаю, що те, що Росія робить в Україні, дуже небезпечно», — зазначив глава польського уряду.

Прем’єр-міністр Польщі також говорив про будівництво газопроводу Nord Stream 2, який має з’єднати Росію з Німеччиною. «На відміну від того, що говорять німці, це не бізнес-проект», — стверджує Моравецький. Він зазначив, що будівництво Nord Stream 2 зробить українські трубопроводи, якими російський газ постачається в Західну Європу «непотрібним».

Читайте також: «Сейм Польщі показав Україні приклад боротьби з кнопкодавством»

Польща на мапі Європи

Польща на мапі Європи

«І що буде тоді у випадку війни на Донбасі, коли російська армія рушить вглиб території України? Звичайно, ми цього не знаємо, але сподіваємось, що не рушить. Проте краще, щоб ми мали другу і третю лінію оборони, ніж якщо б ми залишилися без такого захисту», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Moравецького також запитали про ризик ослаблення польських демократичних інститутів в контексті змін у судовій системі, запроваджених PiS. На його думку, такої загрози немає.

«Ми не послаблюємо інституцій. Я абсолютно переконаний, що ми їх зміцнюємо. Судова система в Польщі після наших реформ буде більш незалежною, більш об’єктивною, більш прозорою і більш ефективною», — заявив Моравецький в інтерв’ю Politico. Він також запевнив, що його Кабмін покладає надії на переговори з Брюсселем.

Nord Stream 2

Nord Stream 2

Читайте також: «ЄС протидіятиме можливому виходу Польщі з євроспільноти»

«Заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс робить свою роботу, і ми робимо свою роботу, і я сподіваюся, що наші позиції будуть щоразу ближчими», — сказав глава польського уряду, коли його запитали, чи вважає він першого віце-президента Європейської комісії загрозою для діалогу.

Be the first to comment on "Прем’єр Польщі: Те, що Росія робить в Україні дуже небезпечно"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**