Прем’єр-міністр Іспанії виключив вирішення кризи в Каталонії шляхом посередництва

Кілька тисяч людей в іспанській Барселоні вийшли на акцію протестуКілька тисяч людей в іспанській Барселоні вийшли на акцію протесту

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой виключив можливість розв’язання кризи в Каталонії за посередництва третьої сторони. Він також повідомив, що внаслідок кризи в регіоні організація там дострокових виборів є неможливою, повідомляє агентство Reuter.

Читайте також: «Каталонці вночі не дають спати іспанським поліцейським»

«Іспанський уряд може використати конституційні повноваження для скасування автономії Каталонії і для запобігання від’єднанню регіону від Іспанії», — сказав прем’єр-міністр Іспанії в інтерв’ю El Pais, опублікованому в суботу ввечері.

На питання, чи готовий він задіяти статтю 155 Конституції, яка дозволяє відкликати  регіональну владу і провести місцеві вибори, Рахой сказав: «Я не виключаю нічого, що було б згідне із законом… В ідеалі треба уникати необхідності запровадження крайніх рішень, але щоб їх не потрібно було застосовувати, стан справ мусить змінитися».

Каталонія

Каталонія

Він також сказав, що сили безпеки у кількості 4000 поліцейських, які були направлені до Каталонії на час проведення референдуму про незалежність, що відбувся 1 жовтня, залишаться у цьому регіоні до кінця кризи.

Читайте також: «Каталонія прагне незалежності»

Відповідно до остаточних результатів референдуму про незалежність, які навів каталонський уряд (Generalitat), за відділення від Іспанії висловилось 90,18% тих, що проголосували. У невизнаному Мадридом плебісцитові явка склала близько 43%.

У п’ятницю каталонський парламент проінформував, що у вівторок глава каталонського уряду Карлес Пучемон виступив перед місцевими депутатами, щоб обговорити поточну політичну ситуацію. Деякі коментатори очікують, що каталонські депутати, які висловились за відокремлення, можуть під час сесії оголосити про незалежність регіону.

Читайте також: «Прем’єр Каталонії звинуватив іспанський уряд в агресії»

«Каталонія — нова європейська держава»

«Каталонія — нова європейська держава»

Be the first to comment on "Прем’єр-міністр Іспанії виключив вирішення кризи в Каталонії шляхом посередництва"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**