Прем’єр-міністр Польщі звинуватив главу МЗС Ізраїлю в «расистському антиполонізмі»

Матеуш МоравецькийМатеуш Моравецький

«Ми вимагаємо твердої відповіді», — заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький після слів нового глави Міністерства закордонних справ Ізраїлю про антисемітизм поляків. Він додав, що протягом декількох годин буде прийнято рішення щодо присутності глави польської дипломатії на саміті V4 в Єрусалимі. Раніше польський прем’єр-міністр скасував свій візит до цієї країни.

Читайте також: «Польща запрошує узбецьких заробітчан»

Прем’єр-міністр Польщі, який бере участь в подорожі по країні з журналістами, сказав їм в автобусі, що заява міністра закордонних справ Ізраїлю була «ганебною і расистською».

«Це важлива тема. Через депутата Магеровського я попросив про відповідну реакцію після цієї расистської, гідної засудження, абсолютно неприйнятної заяви», — сказав Матеуш Моравецький про виступ нового глави ізраїльського Міністерства закордонних справ.

«Це приклад расистського антиполонізму», — додав він, закликавши почекати «годину або дві» для винесення остаточного рішення з цього питання.

Ізраїльські ЗМІ повідомляють, що посол Ізраїлю в Польщі Анна Азарі була викликана до глави польського МЗС Яцека Чапутовича.

Польща чекає пояснень з Тель-Авіва щодо слів Ізраїля Каца, нового керівника ізраїльського Міністерства закордонних справ, в ефірі телеканалу TV24.

Польща на мапі Європи

Польща на мапі Європи

Читайте також: «Польща активно переходить на саудівську нафту»

«Як кожен ізраїльтянин і єврей, можу сказати: ми не забудемо і простимо. Були поляки, які співпрацювали з нацистами», — сказав Кац і нагадав слова свого колишнього прем’єр-міністра про те, що «поляки всмоктали антисемітизм з молоком своєї матері».

Заява глави ізраїльської дипломатії викликала обурення в Польщі.

У ранковому інтерв’ю на радіо Jedynka працівник канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик заявив, що участь Польщі у саміті V4 в Ізраїлі стоїть під великим знаком питання.

«Ситуація змінилася з вчорашнього дня. Ми мали справу з ганебною заявою нового глави Міністерства закордонних справ Ізраїлю. У світлі цієї заяви будь-яка участь представників польської держави у саміті V4 в Ізраїлі перебуває під дуже великим знаком питання», — сказав Дворчик телеканалу PR1.

Він пояснив, що рішення з цього питання буде прийняте протягом найближчих годин.

Раніше кореспондент RMF FM почув від чиновників Міністерства закордонних справ Польщі, що «участь міністра Яцека Чапутовича у саміті V4 залежить від реакції ізраїльської влади на слова місцевого керівника Міністерства закордонних справ». «Це офіційна позиція уряду. Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький своєчасно відклав це рішення», — повідомили в прес-службі польської дипломатії.

Яцек Чапутович

Яцек Чапутович

Читайте також: «Польща знову вимагає віддати уламки президентського літака»

Нагадаємо, що в неділю — за день до засідання Вишеградської групи в Ізраїлі — прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький оголосив, що не полетить до Тель-Авіва. Вперше після початку роботи на посаді глави уряду у Варшаві він не братиме участі у цій зустрічі. Це є наслідком суперечливих заяв прем’єр-міністра Нетаньяху під час близькосхідної конференції у Варшаві.

 

 

 

 

 

Be the first to comment on "Прем’єр-міністр Польщі звинуватив главу МЗС Ізраїлю в «расистському антиполонізмі»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**