Прем’єр Молдови: Я виключаю об’єднання з Румунією

Павел ФіліпПавел Філіп

«Молдова повинна бути суверенною державою. Я виключаю її об’єднання з Румунією, і хочу зосередитись на економічних проблемах країни», — заявив прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп у інтерв’ю британському виданню «Guardian».

Читайте також: «Проросійські сили готують змову проти Молдови — прем’єр»

«Надто багато говорилося про возз’єднання, ідентичність, мову, а я хочу зосередитися на конкретному розвитку країни, — заявив глава уряду. — Усі сентиментальні питання повинні бути залишені до кращих часів».

У Кишиневі 25 березня в марші підтримки об’єднання Молдови з Румунією взяло участь понад 10 000 осіб, в тому числі колишній президент Румунії Траян Бесеску, — нагадує «Guardian». Через два дні румунський парламент провів символічне голосування щодо об’єднання двох країн, і депутати визнали, що з радістю вітали б рішення Молдови про об’єднання.

Читайте також: «Парламент Молдови призначив прямі вибори президента»

Кишинів

Кишинів

Молдова стала незалежною державою в 1991 році в результаті розпаду СССР. Згідно з опитуваннями, 32% населення цієї чотиримільйонної держави хочуть об’єднання з Румунією.

Об’єднання Румунії, яка є членом ЄС,  з сусідньою Молдовою, як зазначає Reuters, є малоймовірним, але його підтримка проливає світло на внутрішні розбіжності в Молдові між прозахідною і проросійською частинами населення.

Читайте також: «Молдова може стати новою гарячою точкою, — генсек Ради Європи»

Парламент Молдови виступає за зміцнення відносин з США та ЄС, а президент країни Ігор Додон хоче зближення з Росією. Додон заявив, що якщо на парламентських виборах, які заплановано на осінь, переможе проросійська Партія Соціалістів Республіки Молдова, то буде прийнято закон про заборону діяльності уніостичних організацій. На його думку, через прагнення приєднатися до Румунії ці організації шкодять територіальній цілісності Молдови.

Мапа Молдови

Мапа Молдови

Be the first to comment on "Прем’єр Молдови: Я виключаю об’єднання з Румунією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**