Президент Хашим Тачі відкинув пропозицію сербів про поділ Косово на дві частини

Хашим ТачіХашим Тачі

Президент Косово Хашим Тачі відхилив пропозицію Сербії про те, що Косово, населене албанською більшістю та сербською меншиною, повинно бути поділене за етнічним принципом. Від вирішення цієї суперечки залежить, зокрема, можливість вступу обох країн до Європейського Союзу.

Читайте також: «Президент Сербії: Ми не хочемо до НАТО»

Тачі зустрінеться з президентом Сербії Александаром Вучічем у Брюсселі після літньої перерви в переговорах під егідою Європейського Союзу, які за останні п’ять років не принесли відчутних результатів у нормалізації ситуації між Белградом і Приштиною.

Тачі виключив можливість поділу Косово за етнічним принципом. Сербські лідери кажуть, що поділ, який дозволить Белграду зберігати контроль над північчю Косово, де більшість є сербами, може бути прийнятним для обох сторін.

«Я хочу запевнити громадян Косово, що немає сили, яка змусить Косово обговорювати та узгодити поділ. Нам потрібно якнайшвидше досягти згоди з Сербією, щоб отримати взаємне визнання», — заявив президент Тачі на прес-конференції.

Протест сербів у Косово

Протест сербів у Косово

Косово, яке в лютому 2008 року в односторонньому порядку усамостійнилось від Сербії, визнано понад 100 країнами, але не Белградом та його традиційним союзником — Росією. Белград продовжує розглядати Косово як свою невід’ємну частину.

Читайте також: «Сербія погрожує застосувати війська для захисту сербів в Косово»

Міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачіч заявив, що він обговорив питання про поділ Косово під час свого візиту минулого тижня в США, які є захисником незалежності Косово.

«Модель розщеплення або делімітації — це пропозиція, яку я вказав як можливість рішення, тепер всі карти знаходяться на столі», — заявив Дачіч після зустрічі з зятем та радником президента Дональда Трампа Джаредем Кушнером.

Сербія та Косово перебувають під тиском Європейського Союзу, який вимагає, щоб обидві країни вирішили суперечливі питання, включаючи розмежування кордонів, якщо вони колись захочуть стати членами ЄС.

Вояки KFOR в Косово

Вояки KFOR в Косово

Серби складають 5% населення Косово, яке нараховує 1,8 млн осіб. Більшість косовських сербів живуть на північному боці річки Ібар, в районі, що межує з Сербією, і ставиться до владних структур в Белграді як про своїх власних, відмовляючись визнавати владу в столиці Косово Пришині.

Читайте також: «Серби виходять з косовського уряду»

Проти поділу виступають сербські націоналісти і впливова сербська православна церква. Вони висловлюють занепокоєння з приводу долі сербів, розкиданих навколо анклавів всередині Косово, православних церков і церковної власності.

Be the first to comment on "Президент Хашим Тачі відкинув пропозицію сербів про поділ Косово на дві частини"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**