Президент Філіппін пообіцяв вислати проти Китаю солдатів-камікадзе

Родріго ДутертеРодріго Дутерте

Президент Філіппін Родріго Дутерте погрожував послати своїх солдатів у «самогубну місію», якщо Пекін не залишить в спокої острів Тіту, зайнятий Філіппінами у спірному архіпелагові Спратлі у Південно-Китайському морі.

Читайте також: «Президент Філіппін запровадив в країні воєнний стан»

Дутерте озвучив свої погрози, виступаючи на мітингу в Пуерто-Принцесі через кілька днів після того, як уряд Філіппін оголосив, що за останні місяці навколо Тіту було помічено біля 275 китайських човнів і кораблів.

«Будемо друзями, але не зачіпайте острів Паг-Аша (філіппінська назва острова Тіту)», — цитує Дутерте CNN.

«Якщо ви збираєтеся виконувати біля нього якісь дії, то це зовсім інша історія. Я розповім своїм воїнам: підготуйтеся до самогубства», — сказав президент Філіппін, який додав, що його слова є не погрозою, а радше «порадою друзям».

Філіппіни

Філіппіни

Читайте також: «Президент Філіппін пообіцяв подати у відставку, якщо хтось доведе існування Бога»

«Я не буду просити чи благати, щоб ви залишили Паг-Аше в спокої, бо я маю там солдатів», — додав Дутерте.

На Тіту перебуває невеликий філіппінський гарнізон, а також біля 100 цивільних осіб. Острів розташований приблизно за 500 км від Палавана, одного з островів, що формують архіпелаг Філіппіни.

Острови в Південно-Китайському морі, а також морська акваторія є предметом спору між Китаєм, Філіппінами, а також В’єтнамом, Малайзією і Брунеєм. Китай вважає регіон, в якому розташований острів Тіту, частиною своєї території.

Маніла

Маніла

Читайте також: «Філіппінський президент пропонує винагороду за фізичне знищення комуністів»

У четвер Міністерство закордонних справ Філіппін опублікувало заяву, в якій назвало присутність китайських кораблів біля острова Тіту «незаконним порушенням суверенітету Філіппін».

 

Be the first to comment on "Президент Філіппін пообіцяв вислати проти Китаю солдатів-камікадзе"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**