Президент Філіппін запровадив в країні воєнний стан

ДутертеРодріго Дутерте

Надзвичайний стан на півдні Філіппін було введено через збройний конфлікт з ісламістами, які взяли в облогу одне з міст країни.

Читайте також: «Геостратегічне лідерство азійсько-тихоокеанського регіону»

Про події в Філіппінах повідомляє телеканал NewsOne.

На другому за розміром острові держави Філіппіни — Мінданао, який є найбільшим мусульманським центром в державі, було оголошено військовий стан. Представники радикальних ісламських течій захопили одне з міст острова в облогу, спалили кілька адміністративних і житлових будівель, а також взяли жителів регіону в заручники, вимагаючи встановлення в регіоні автономії.

Маніла

Маніла

Читайте також: «Влада Філіппін створила таємні загони поліцейських для вбивства наркоторговців»

У відповідь на вимоги ісламістів президент Філіппін Дутерте запровадив у країні воєнний стан, який в будь-який момент можуть продовжити на рік. Це означає, що в небезпечних районах країни військові та поліція можуть затримувати людей, які здалися їм підозрілими, без офіційних пояснень.

Надзвичайний стан також введено в місті Мараві, де ісламісти захопили госпіталь і в’язницю, влаштувавши стрілянину прямо на вулицях. У результаті було вбито двох солдат та офіцера поліції і поранено 12 осіб.

Філіппіни

Мапа Філіппін

Читайте також: «Перспективи стосунків США та Китаю за президентства Трампа»

З 22 травня Дутерте знаходився в столиці Росії — Москві, куди приїхав з офіційним візитом. Через ситуацію на острові візит довелося скасувати в терміновому порядку і 23 травня Дутерте вилетів на батьківщину.

 

Be the first to comment on "Президент Філіппін запровадив в країні воєнний стан"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**