Президент України просить Канаду поділитися даними супутникової розвідки щодо Росії

Петро ПорошенкоПетро Порошенко

Петро Порошенко звернувся до прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо з проханням надати Києву доступ до даних супутникової розвідки. Про це сказав сам український Президент в інтерв’ю канадському телеканалу CBC.

Читайте також: «Канада створює центр для боротьби з російською пропагандою»

Як пояснив Порошенко, Київ цікавиться супутниковими знімками кордону з Росією. За даними української влади, дані, які можуть забезпечити канадські супутники, допоможуть відстежити рух російських військ на Донбасі.

«Тому що це може ефективно допомогти нам у виконанні Мінських домовленостей та одержати докази того, що Росія переміщує свої танки, артилерійські системи, ракетні системи запуску», — сказав Порошенко.

Як зазначає CBC, це не перше таке прохання української влади. У 2015 році Україна переконала Канаду поділитися даними з Radarsat-2 — супутника, який використовується для дистанційного відстеження. Канада запустила супутник в 2007 році з космодрому «Байконур» за допомогою ракети-носія «Союз-ФГ». Київ використовував фотографії з супутника для спостереження за ситуацією на Донбасі. За даними CBC, вартість зображень склала 9,5 мільйонів доларів. Проте наприкінці 2015 року в Канаді відбулися вибори, на яких перемогла опозиційна Ліберальна партія на чолі з Трюдо, котрий став новим главою уряду. Новий уряд відмовився продовжувати програму, посилаючись на її високу вартість та «обмеження ліцензування». Наприкінці 2016 року канадський уряд підтвердив, що не має наміру переглядати своє рішення та надавати Україні доступ до даних супутникової розвідки.

Торонто

Торонто

Читайте також: «Канадський Прем’єр-міністр та урядовці одягнули українські вишиванки»

Проте Порошенко після візиту до Канади минулого тижня висловив думку, що він зможе переконати канадську владу змінити свою позицію. «У мене немає сумнівів, що ми вирішимо це питання», — сказав Президент України.

Порошенко також закликав Канаду взяти участь у миротворчій місії на Донбасі. За словами Президента України, він обговорив цю ідею з Трюдо і залишився задоволений позицією прем’єр-міністра Канади. У той же час Порошенко категорично виключив можливість участі Росії в миротворчій місії. «Росія є агресором, ми не вступаємо в дискусії», — підкреслив він. Порошенко назвав «неможливим» той формат участі миротворців у конфлікті, який запропонувала Москва.

Зустріч між Трюдо і Порошенком відбулася в п’ятницю, 22 вересня. Наприкінці переговорів канадський прем’єр-міністр заявив, що його уряд працює над вирішенням проблеми постачання летальної зброї в Україну. Проте Трюдо не назвав конкретної дати.

Читайте також: «Парламент Канади може скасувати візи для українців»

Канадський парламент

Канадський парламент

 

 

Be the first to comment on "Президент України просить Канаду поділитися даними супутникової розвідки щодо Росії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**