Президент Сербії: Ми можемо визнати незалежність Косово, якщо отримаємо щось взамін

Протест сербів у КосовоПротест сербів у Косово

Президент Сербії Александр Вучіч заявив, що Сербія може визнати незалежність Косово, але очікує чогось взамін, — повідомило AFP, пославшись на італійське агентство ANSA.

Читайте також: «Сербія хоче гарантій вступу до ЄС»

«Я думаю, що ми можемо знайти компроміс, але ми не можемо визнати самостійність Косово, не отримавши нічого з їхнього боку», — повідомив для агентства ANSA Вучіч, не уточнивши, якими є очікування від косовських властей.

«Я переконаний, що за допомогою наших друзів з Європи і за підтримки Росії, США, Китаю та інших країн ми в стані знайти рішення», — додав сербський президент.

Александр Вучіч

Александр Вучіч

Читайте також: «Сербія застерігає Косово від створення армії»

Сербія та її колишня провінція Косово у 2013 році взяли на себе зобов’язання брати участь в діалозі, котрий проводиться під наглядом Європейського Союзу та метою якого є поліпшення відносин та вирішення всіх спірних питань. Однак поки що не було досягнуто значного прогресу.

Деякі з політиків з обох сторін запропонували обміняти землі, а саме — сербську Прешевську долину на північну частину Косовської Митровиці. Проте кілька днів тому президент Косово Хашим Тачі відкинув ідею корекції кордону з Сербією.

Белград

Белград

Читайте також: «Сербія погрожує застосувати війська для захисту сербів в Косово»

Белград не визнає проголошеної в 2008 році самостійності Косово, в якому серби становлять 5% з 1,8 млн осіб населення. Державність Косово визнали 111 країн, у тому числі 23 з Європейського Союзу. Крім Сербії, самостійність цієї колишньої югославської провінції не визнали Росія та Китай. Врегулювання взаємовідносин є однією з умов вступу обох країн до Європейського Союзу, чого прагнуть як Сербія, так і Косово.

Be the first to comment on "Президент Сербії: Ми можемо визнати незалежність Косово, якщо отримаємо щось взамін"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**