Президент Польщі порівняв членство в ЄС з окупацією

Анджей ДудаАнджей Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда порівняв членство в Європейському Союзі (ЄС) з окупацією у минулому, коли Польща була розділена між Росією, Австрією та Пруссією, повідомляє Deutsche Welle.

Читайте також: «Кремль робить ставку на імпічмент Трампа?»

За словами польського лідера, сьогодні, як і під час окупації 1795–1918 років, «десь далеко, у віддалених столицях, приймають за нас рішення».

Польща стала незалежною в 1918 році після 123 років окупації іншими державами і вступила до Євросоюзу в 2004 році. Проте з кінця 2015 року, коли в цій країні прийшла до влади з партія «Право та Справедливість» (PiS), Варшава намагається послабити втручання Брюсселю у свої внутрішні справи, через що зазнає критики з боку євробюрократів за «порушення демократичних норм».

Польща

Польща

Читайте також: «Президент Польщі розповів, коли його країна увійде до зони євро»

В останні роки відносини між Варшавою та ЄС суттєво погіршились, в основному через реформи в польській правовій системі. У грудні Європейська комісія розпочала безпрецедентну дисциплінарну процедуру проти Польщі через судову реформу, яка, на думку Брюсселя, загрожує верховенству права.

«Єврокомісія критикує судову реформу в Польщі, яка приводить до контролю політичної влади над судовою. У свою чергу Варшава каже, що насправді головна претензія до неї з боку Брюсселя полягає в тому, що вона не хоче відкривати свої двері для економічних мігрантів і біженців з мусульманських країн Близького Сходу і Африки. В таких умовах для Варшави не складно було кинути виклик Брюсселю», — говорить політолог Станіслав Бишок.

Євросоюз

Євросоюз

Читайте також: «Новообраний президент Польщі виступив за створення Балто-Чорноморського блоку держав»

До Вишеградської групи, куди також входять Угорщина, Чехія і Словаччина у перспективі можуть приєднатися й інші країни Східної Європи та Балкан і не обов’язково ті, які формально входять або навіть є кандидатами в члени ЄС.

 

Be the first to comment on "Президент Польщі порівняв членство в ЄС з окупацією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**