Президент Мексики знову відмовився платити за мур на кордоні з США

президентЕнріке Пенья Ньєто

Президент Мексики Енріке Пенья Ньєто знову рішуче відкинув будь-яку ймовірність того, що мексиканська сторона профінансує будівництво муру на кордоні з США, на чому наполягає обраний американський президент.

Читайте також: «Сирійські мігранти нелегально прибувають на південь США — LA Times»

З цією заявою президент Мексики в середу завершив щорічну зустріч з високопоставленими дипломатами країни в Національному палаці.

Разом з тим він висловив надію на позитивний розвиток відносин між двома державами.

«Очевидно, що у нас є деякі розбіжності з новим урядом Сполучених Штатів, як, наприклад, з питання про мур, за який Мексика, звичайно ж, не буде платити», — сказав Е. Пенья Ньєто. Він додав, що така вимога суперечить «нашій гідності як країни і нашій гідності як мексиканців».

Як підкреслив президент, Мексика прагнутиме до такої торговельної угоди з США, яка гарантує безпеку інвестицій, і відкидає будь-які спроби впливу на інвесторів «на підставі страху і погроз». Йдеться про можливий перегляд Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (НАФТА), що Д. Трамп обіцяв своїм виборцям.

сша

Дональд Трамп

Читайте також: «РФ і США: дві різні концепції боротьби з наркотиками»

Крім того, Е. Пенья Ньєто закликав Д. Трампа покласти край контрабанді зброї з США до Мексики і зупинити фінансові потоки, пов’язані з організованою злочинністю. Висилка з США мексиканців-нелегалів, про яку також неодноразово говорив Д. Трамп, повинна здійснюватися гуманним способом, зазначив президент Мексики.

У вересні 2016 року Д. Трамп після зустрічі з Е. Пенья Ньєто стверджував, що будівництво муру на кордоні обговорювалося за зачиненими дверима, але фінансове питання не порушувалося. Інавгурація Д. Трампа відбудеться 20 січня.

У середу Д. Трамп заявив на прес-конференції про намір приступити до будівництва муру на кордоні з Мексикою відразу після приходу до влади. Він підкреслив, що як і раніше має намір домогтися від Мехіко відшкодування витрат на будівництво. «Я не знаю, в якій формі це може бути. Це може бути у формі податку або просто виплати», — додав обраний президент США.

латиноси

Мексиканські нелегали

На тлі виступу Д. Трампа мексиканський песо в середу оновив рекордний мінімум в парі з доларом США, вперше за долар давали понад 22 песо.

Читайте також: «Трамп створить спецзагони для виселення мільйонів мігрантів із США»

Be the first to comment on "Президент Мексики знову відмовився платити за мур на кордоні з США"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**