Представниця ООН: Світ рухається до катастрофи

Озонова діркаОзонова дірка

Патриція Еспіноса, виконавчий секретар Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, попереджає, що ми зараз знаходимося на шляху до катастрофи, і глобальні лідери повинні визнати, що немає іншого рішення, ніж прискорити і збільшити масштаби боротьби з глобальним потеплінням.

Читайте також «Світовий банк: Кліматичні зміни змусять до міграції 143 млн осіб»

Патрісія Еспіноса в інтерв’ю AP підкреслила, що, на думку вчених, у нас ще є час взяти на себе необхідність ефективно боротися з глобальним потеплінням, але його дедалі менше. Вона посилається на оцінки, що через 12 років ми переходимо в «точку відсутності повернення», коли йдеться про кліматичні зміни, викликані надмірними викидами двоокису вуглецю.

Тому, як говорить Еспіноса, «всі зусилля є абсолютно необхідними», щоб зменшити викиди двоокису вуглецю і зупинити збільшення середньої температури на Землі.

Клімат на Землі поступово міняється не в кращий бік

Клімат на Землі поступово міняється не в кращий бік

У той же час Еспіноса підкреслила, що зрозуміло, що якщо ми будемо продовжувати розвиватися промислово і збільшувати викиди двоокису вуглецю, то «ми не досягнемо цілей Паризької угоди (про заходи щодо обмеження збільшення середньої температури на Землі)».

Читайте також «Вчені стверджують, що наступні п’ять років можуть бути значно теплішими за попередні»

Паризька угода передбачає, що збільшення середньої температури на Землі, порівняно з часом до промислової революції, має не перевищувати 2 градуси Цельсія до кінця століття. Сьогодні середня температура порівняно з цим періодом є вищою на 1 градус.

Наслідки кліматичних змін

Наслідки кліматичних змін

Еспіноса підкреслює, що великою проблемою для тих, хто бореться з кліматичними змінами, є усвідомлення, що проблема існує. Як стверджують багато людей, зміна клімату — це «не робота людини», «це не відбувається з ними», або зміни клімату не впливають на них.

Еспіноса додала, що метою є змусити світових лідерів визнати, що немає іншого вибору, ніж боротися з кліматичними змінами.

Читайте також «Супутникові спостереження дають перші прямі докази відновлення озонового шару Землі»

«Правда полягає в тому, що якщо ми продовжуватимемо виробляти, споживати, функціонувати так, як це робимо зараз, то ми знаємо, що це призведе до катастрофи», — попереджає вона.

 

Be the first to comment on "Представниця ООН: Світ рухається до катастрофи"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**