Представник США зі справ України Волкер: Росія повинна вивести свої сили, перш ніж миротворці ООН вступлять до Донбасу

Курт ВолкерКурт Волкер

Росія повинна вивести свої сили, щоб миротворча місія ООН могла почати свою роботу на Донбасі, а Україна повинна координувати свою діяльність з ООН, — сказав в інтерв’ю «Громадському» спецпредставник США зі справ України Курт Волкер.

Читайте також: «Конгрес США спостерігає за слідчими діями проти Гілларі Клінтон»

За його словами, спочатку сторони повинні узгодити мандат місії та визначити склад та кількість її учасників. Ці питання є темою поточних переговорів.

Він додав, що присутність місії повинна стати необхідним елементом у сфері безпеки, що дає можливість перейти до політичних кроків, передбачених Мінськими угодами. «Неможливо перейти до інших питань, якщо питання безпеки не закриті», — сказав Волкер.

«Громадське»

«Громадське»

За його словами, якщо місія створена, вона повинна мати можливість виконувати три основні завдання.

Читайте також: «Трамп розглядає можливість озброєння України»

«[Місія мусить] мати повний контроль над усією зоною конфлікту, а не тільки над лінією контакту і вільно пересуватися по ній; стежити за зберіганням важкої зброї — де вона розгорнена. І, по-третє, контролювати російсько-український кордон», — пояснив Волкер.

Він вважає, що дотримання цих умов є виключно справою політичної волі.

«Мінськ не реалізується через відсутність політичної волі, яка зумовлена ​​відсутністю довіри. Ми сподіваємось сформувати цю волю», — сказав Волкер.

На Донбасі

На Донбасі

Читайте також: «РФ і США: дві різні концепції боротьби з наркотиками»

Як повідомлялося, Курт Волкер прибув до Києва 27 жовтня. Під час зустрічі з президентом Порошенком вони координували питання, пов’язані з міжнародною присутністю на Донбасі.

Be the first to comment on "Представник США зі справ України Волкер: Росія повинна вивести свої сили, перш ніж миротворці ООН вступлять до Донбасу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**