Починаються найбільші після закінчення «холодної війни» навчання НАТО

Trident Juncture 18Trident Juncture 18

50 тис. військовослужбовців НАТО візьмуть участь у навчаннях Trident Juncture — найбільших військових маневрах Північноатлантичного альянсу після закінчення «холодної війни».

Читайте також: «НАТО відпрацьовує швидке перекидання особового складу на схід»

Тренувальні операції Trident Juncture 18 розпочнуться 25 жовтня і триватимуть до 7 листопада, а їхня мета полягає у практичному відпрацюванні здатності Альянсу швидко мобілізовувати сили, щоб захистити одну з країн НАТО, яка, за легендою, стала метою нападу ворожих сил.

Американський адмірал Джеймс Фогго, який очолює командування Об’єднаних сил Альянсу в Неаполі, пояснює, що військові вправи мають на меті показати «здатність НАТО оборонятися від будь-якого супротивника». «Тут не йдеться про якусь конкретну країну», — запевнив він.

У свою чергу міністр оборони Норвегії Франк Бакк-Йенсен заявив, що «Росія не становить прямої воєнної загрози для Норвегії».

«Проте сьогоднішня ситуація у сфері безпеки є складною… Інцидент у якомусь регіоні світу може призвести до зростання напруженості на півночі», — пояснив міністр, додавши, що навчання повинні підготувати Альянс до таких ситуацій.

Прапор НАТО

Прапор НАТО

Читайте також: «Тіллерсон: Нормалізації відносин НАТО з Росією не відбудеться»

Росія вже висловила невдоволення з приводу організації навчань НАТО в сусідній Норвегії.

Минулого року 330 американських морських піхотинців були розміщені в центральній частині Норвегії та регулярно проходять ротацію. Це викликало різку критику з боку Росії. Осло вимагає, щоб в майбутньому солдати НАТО перебували на півночі країни біля кордону з Росією. Норвежці також хочуть продовжити їхню місію з шести місяців до п’яти років. Норвегія є членом НАТО з 1949 року.

Щоб заспокоїти Москву, скандинави пообіцяли, що не впустять іноземних військ до країни, якщо вона не зазнає нападу. На думку норвезького уряду, поточна система ротації військовослужбовців НАТО не порушує цього зобов’язання.

На початку жовтня інші члени Альянсу — Болгарія, Угорщина та Польща — звернулися з проханням поставити питання про збільшення присутності НАТО в цих регіонах. З початком анексії Криму та російської гібридної агресії на Донбасі багато країн, які є сусідами Росії, почувають себе загроженими. НАТО планує збільшити їм військову допомогу.

Джеймс Фогго

Джеймс Фогго

Читайте також: «НАТО готове прийняти заявку України на членство – Вершбоу»

Росія розкритикувала плани Північноатлантичного альянсу. Як повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс», за словами заступника голови російського МЗС Александра Грушки, ці плани загрожують безпеці всього континенту. А Росія, щоб забезпечити власну безпеку, має намір включити діяльність НАТО у свої військові плани та застосувати контрзаходи.

 

Be the first to comment on "Починаються найбільші після закінчення «холодної війни» навчання НАТО"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**