Посол США в Німеччині: Nord Stream 2 не є в інтересах Європи

Річард ГренеллРічард Гренелл

Посол США в Німеччині Річард Гренелл під час інтерв’ю «Funke Mediengruppe» розкритикував проект Nord Stream 2.

Читайте також: «У Польщі зловили російського шпигуна»

Він заявив, що багато хто в Німеччині стурбований впровадженням проекту газопроводу. «Це стосується російського впливу», — сказав посол.

Гренелл додав, що США тісно співпрацюють з європейцями, які поділяють проблеми США. За словами дипломата, поточна стратегія будівництва трубопроводів є «дуже проблематичною».

В одному з інтерв’ю Funke Mediengruppe єврокомісар з питань конкуренції Маррета Вестаґер зазначила, що Nord Stream 2 не відповідає європейським інтересам. «Ми маємо спільну стратегію придбання енергоносіїв у різних постачальників, тому не треба занадто покладатися на Росію», — сказала єврокомісар. За словами Вестаґер, це також стосується інтересів безпеки.

Nord Stream 2

Nord Stream 2

Читайте також: «Американські сенатори закликають заблокувати Nord Stream 2»

Nord Stream 2 постачатиме газ з Росії до Німеччини. Газопровід буде доповнювати існуючий Nord Stream і повинен подвоїти постачання газу по дну Балтійського моря. Його довжина становитиме 1200 км, а потужність 55 млрд куб. м на рік. Орієнтовна вартість проекту — 9,5 млрд євро. Nord Stream 2 — це проект російського енергетичного гіганта «Газпром». Він здійснюється спільно з низкою західних компаній, серед яких Royal Dutch Shell, OMV, ENGIE, Uniper і Wintershall.

Читайте також: «Парламент Данії готується заблокувати прокладення газопроводу Nord Stream 2»

Президент України вважає, що проект спрямований проти інтересів України та Європейського Союзу. Німеччина та Фінляндія затвердили дозволи на будівництво для Nord Stream 2. Нині проект чекає схвалення від Швеції та Данії, оскільки труби будуть прокладені через їхні територіальні води. На початку травня у німецькому місті Люблін розпочалося будівництво наземної структури для Nord Stream 2. Данський прем’єр-міністр Ларс Локке Руссмуссен заявив, що з політичних міркувань ця угода може бути сповільнена. Європейська комісія не підтримує Nord Stream 2, заявивши, що цей газопровід не сприяє диверсифікації джерел та маршрутів поставок газу.

Funke Mediengruppe

Funke Mediengruppe

Be the first to comment on "Посол США в Німеччині: Nord Stream 2 не є в інтересах Європи"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**