Посол США в Німеччині пояснив, чому Путіну потрібен Nord Stream 2

Річард ГренеллРічард Гренелл

Проект газопроводу Nord Stream 2 був розроблений виключно для того, щоб створити альтернативний маршрут транспортування російського газу до Європи, який не передбачає залучення України, — сказав посол США в Берліні Річард Гренелл в інтерв’ю журналу «Rheinische Post».

Читайте також: «Американські сенатори закликають заблокувати Nord Stream 2»

«Проблема Nord Stream 2 полягає в тому, що це не економічний проект. Він був розроблений лише з однієї причини: створити альтернативний маршрут транспортування російського газу на шляху до Європи, який не проходить через Україну. І тому питання полягає в тому, чи хочуть європейські уряди стати більш залежними від країни, яка використовує хімічну зброю, щоб вбивати свої супротивників у Європі? (Мається на увазі вбивство у Великій Британії Литвиненка та спроба вбивства Скріпаля, — Глобал Аналітик). Чи стане Європа більш залежною від країни, яка вторглася до суверенної держави і незаконно анексувала її територію?», — риторично питає Гренелл.

13 січня з’явилася новина про те, що Гренелл направив німецьким компаніям, що беруть участь у проекті Nord Stream 2, листа, в якому нагадує їм про ризик потрапити під санкції США.

Nord Stream 2

Nord Stream 2

Читайте також: «Україна та Польща спільно протистоятимуть будівництву Nord Stream 2»

«Зміст цих листів нічим не відрізняється від заяв, які ми зробили публічно: компанії, які працюють в російському енергоекспортному секторі, ризикують опинитися під санкціями. Уряд США і Конгрес чітко попередили щодо загрози енергетичній безпеці та геополітичного впливу Nord Stream 2, і я продовжу політику США», — сказав дипломат.

«Путін чітко заявив, що хоче зупинити транзит російського газу через Україну. Два проекти, які дадуть йому можливість зробити це, — Nord Stream 2 і Turkish Stream 2. Ці два проекти разом зроблять транзит російського газу через Україну практично непотрібним», — пояснив він.

За словами Гренелла, небезпека полягає в тому, що Росія знову вирішить використовувати енергетичну зброю проти Європи або займатися іншими деструктивними діями.

Конгрес США

Конгрес США

Читайте також: «Глава МЗС Естонії висловився проти Nord Stream 2»

«Хоча малоймовірно, що Німеччина стане об’єктом таких заходів, можуть постраждати східні сусіди Німеччини. Тут поставлено на карту питання європейської єдності», — додав він.

 

 

 

 

Be the first to comment on "Посол США в Німеччині пояснив, чому Путіну потрібен Nord Stream 2"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**