Посол США в Німеччині: Витрачайте більше на оборону або ми перекинемо війська до Польщі

Ричард ГренеллРичард Гренелл

Посол США в Німеччині Ричард Гренелл припустив, що американські війська можуть бути переміщені до Польщі, якщо канцлер Ангела Меркель вирішить не збільшувати витрати на оборону.

Читайте також: «Завдяки політиці Трампа в США меншає кількість нелегальних мігрантів»

Слова Ричарда Гренелла свідчать про незадоволення з боку президента Дональда Трампа тим фактом, що канцлер Ангела Меркель вирішила не збільшувати витрати на оборону. Американський президент закликає країни-члени НАТО витрачати принаймні 2% ВВП на армію.

«Це образливо, що платники податків у США все ще платять за присутність понад 50 тис. американців у Німеччині, а Німеччина виділяє надлишки бюджету на національні програми», — заявив Гренелл в інтерв’ю dpa.

Німеччина є другим за величиною членом НАТО. Берлін планує витратити 1,37% бюджету на оборону наступного року. У 2023 році очікується, що ці витрати впадуть до 1,24%.

Американські солдати

Американські солдати

Читайте також: «У США негра покарали за расистські графіті» 

Агентство Reuters наводить приклад Польщі та Латвії, як країн, котрі збільшили свої військові витрати до 2% після того, як Росія анексувала Крим у 2014 році.

Питання оборони — не єдині, які останніми роками поділили уряди США та Німеччини. Обидві країни мають різний підхід до відносин з Іраном, торгових тарифів та газопроводу Nord Stream 2.

Рішення уряду Німеччини також прокоментував посол США в Польщі. «Польща виконує своє зобов’язання виділити 2% ВВП на оборонні витрати. Німеччина — ні. Ми хотіли б, щоб американські війська прибули до Польщі», — написала вона у Twitter.

Ангела Меркель

Ангела Меркель

Нині у Німеччині розміщено 33 тис. американських солдат. Крім того, там знаходяться 17 000 цивільних працівників. У країні також є американські ядерні ракети.

Читайте також: «Аятолла Хаменеї звинуватив США у створенні Ісламської Держави» 

«Президент Трамп має рацію, Джорджетта Мосбахер має рацію», — сказав Гренелл. Посол додав, що Вашингтону доведеться відповісти, якщо Німеччина продовжить ігнорувати вимоги Трампа.

 

 

Be the first to comment on "Посол США в Німеччині: Витрачайте більше на оборону або ми перекинемо війська до Польщі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**