Портнов розкрив схему, за якою «Рошен» не платить податки Україні

images

index

Портнов розповів, як «Рошен» вдається не платити податки в український бюджет. За словами політика, гроші від експорту компанії з України після реалізації товару йдуть в кінцевому підсумку в Панаму з Белізом.

Колишній заступник глави Адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов показав на своїй сторінці в «Фейсбуці» схему, за якою компанія президента України «Рошен» не платить податки в бюджет України, переносячи найбільші торговельні операції в безподаткові Панаму, Беліз і Домінікану.

Політик пояснив це на прикладі операції на кілька десятків мільйонів доларів на поставки продукції до Туркменістану, яку обробляла Київська регіональна митниця.

Портнов розповів, як «Рошен» вдається не платити податки в український бюджет.
В українській же митній базі торговельною країною числиться Велика Британія, а компанією-одержувачем продукції вказана не туркменська компанія, куди йде продукція, а британська.

Не потрібно бути великим знавцем географії, щоб виявити, що поставляти продукцію з України до Туркменістану через Велику Британію трохи не в ту сторону і не по фен-шую.

«За законами Британії компанії з позначкою LLP — це партнерства, що є інструментом податкової оптимізації і перенесення прибутку в низькоподаткові юрисдикції, будучи лише формально зареєстрованими у Великій Британії. Британська влада дозволяє таким компаніям платити податки там, де зареєстровані їхні партнери або учасники, не поповнюючи британський бюджет», — пише Портнов.

Також він провів аналіз британського реєстру і виявилося, що уповноваженими учасниками компанії FOREWAY SALES LLP, через яку збуває свою продукцію президентська компанія, є дві офшорні структури з Панами і Белізу. Ще кілька компаній-партнерів мають прописку в Домінікані.

«Вигода від цих операцій в тому, що Британія не бере податки, тому що партнери компанії з Панами і Белізу, а Панама з Белізом не беруть, тому що це офшорні зони», — пише політик.

Екс-глава АП робить висновок, що «Рошен» не платить податки в український бюджет, тому що гроші від її експорту з України після реалізації товару йдуть зазначеній британській компанії, а звідти в Панаму з Белізом.

Таким чином, до Петра Порошенка, крім його російського бізнесу, з’являється ще одна претензія — несплата податків в найважчий для своєї країни час.

Be the first to comment on "Портнов розкрив схему, за якою «Рошен» не платить податки Україні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**